Спецможливості
Новини

Думка суспільства щодо ринку землі в Україні розділилася, — експерт

13.11.2020
766
Думка суспільства щодо ринку землі в Україні розділилася, — експерт фото, ілюстрація

Думка суспільства щодо ринку землі в Україні цього року розділилася —прихильників продажу землі серед українців майже стільки ж, скільки противників, сказав аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Петро Бурковський, посилаючись на всеукраїнське соцопитування, проведене в серпні 2020 року.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на unian.ua.

«Станом на середину серпня громадська думка щодо купівлі-продажу землі була розділена: з одного боку, 43% респондентів впевнені, що земля в принципі не може бути об'єктом купівлі-продажу. З іншого — 44% респондентів допускають купівлю-продаж землі, але думка серед цієї групи також розділена», — сказав він.

Зокрема, 19% респондентів вважають, що землю можна продавати лише в тому випадку, якщо покупці не будуть іноземними громадянами. Ще 11% вважають, що ринок землі можна відкривати тільки з обмеженням на величину площі землі одній людині або фірмі. 9% вважають, що землю можна продавати, якщо буде закріплена мінімальна ціна, і ще 4% респондентів впевнені, що продаж землі повинен відбуватися вільно і без обмежень. Вагалися з відповіддю 13% громадян.

«Динаміка по роках показує, що громадяни стали більш обережними в оцінках. Зросла кількість тих, хто вважає, що земля не може бути об'єктом продажу, і знизилася кількість тих, хто вважає, що земля може продаватися за певних умов», — сказав аналітик.

Бурковський зазначив, що відповіді українців в опитуванні за серпень цього року змінилися в порівнянні з результатами опитування, проведеного в липні 2019 року, — тоді закон про ринок землі ще не був прийнятий, хоча відповідна реформа була анонсована.

Всеукраїнське дослідження проведено Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 14 по 19 серпня 2020 року в усіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. 

Опитано 2022 респонденти віком від 18 років методом інтерв'ю «віч-на-віч» за місцем проживання респондентів за вибіркою, що представляє доросле населення. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Інтерв'ю
Наразі багато країн світу шукають спосіб, як поліпшити екологічні умови та знайти нові джерела енергії. Одним із рішень цієї глобальної проблеми є вирощування унікального дерева, яке вже відоме у всьому світі під назвою «павловнія». Це... Подробнее
«Зернові технології-2018» закінчили виставковий сезон для аграрної галузі, адже незабаром — відкриття нового сезону, польового. Для УПЕК, власника підприємства «Лозівські машини», одного з флагманів вітчизняного сільськогосподарського... Подробнее

1
0