Між виробниками елеваторного обладнання загострилась конкуренція
У минулому році з'явилися ознаки стабілізації економічної ситуації в країні, частково підвищилася інвестиційна привабливість українського зернового ринку, в галузь почали надходити міжнародні інвестиції. Як наслідок - аграрії та фермери стали вкладати кошти в довгострокові проекти, а разом з тим - висувати вищі вимоги до виробників елеваторів, пише propozitsiya.com за матеріалами landlord.ua.
Позитивно позначилося на сільгоспвиробництві, зокрема, скасування спец режиму по ПДВ. У результаті намітилося зростання кількості замовлень, розповідають у представництві NEUERO Farm в Україні. Ринок пожвавився, а разом з тим - загострилася і конкуренція.
Зросло суперництво на ринку ще й тому, що зміцніли вітчизняні компанії. Їх продукція і послуги вже цілком конкурентні з іноземними не тільки за ціною, але й за якістю. Деякі з компаній - за аналогією з такими гігантами глобального елеваторного ринку, як AGI і GSI - сьогодні пропонують клієнтам в Україні власні мультибрендові варіанти комплектації портових терміналів і лінійних елеваторів. Як зазначив комерційний директор групи компаній "Зернова столиця" Віталій Галич, їх підприємство в 2016-2017 роках здійснило якісний прорив не тільки у виробництві нової лінійки елеваторного обладнання, але і в реалізації великих об'єктів "під ключ".
Успіхи вітчизняних виробників, що поставляють устаткування практично на всі типи елеваторів, відзначили й сільгоспвиробники.
"Деякі українські виробники приємно здивували - якість їх обладнання було відзначено представниками заводу в Швеції", - розповів директор ТОВ "Торнум" В'ячеслав Коваленко.
Підтвердженням належної якості продукції місцевих виробників є збільшення обсягів її поставок на зарубіжні ринки. Наприклад, Хорольський механічний завод, що випускає зерноочисні сепаратори та інше обладнання, в 2016 році на експорт відправив 40% виробленого. Продукція поставлялася до 10 країн.
До речі, скасування мита на ввезення металопродукції з ЄС не стало вирішальним фактором у розвитку українського ринку. Деякі вітчизняні виробники заявляють, що обсяги продажів великих зарубіжних компаній-виробників скорочуються через високі ціни на готову продукцію, а вартість логістики обладнання в Україну на виході робить їх продукцію неконкурентоспроможною.
Постачальники елеваторного обладнання заявляють, що завантажені замовленнями на 3-4 місяці вперед, а темпи зростання підприємств складають 10-50%.