Спецможливості
Новини

Миронівський інститут пшениці оприлюднив результати досліджень на найвищу врожайність озимої пшениці

21.08.2020
2443
Миронівський інститут пшениці оприлюднив результати досліджень на найвищу врожайність озимої пшениці фото, ілюстрація

2020 рік видався найбільш корегуючим за кліматичними умовами, а відповідно і за адаптивним потенціалом для пшениці озимої.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-службу НААН України.

За таких умов дослідження сортів на перезимівлю, посухо- та жаростійкість, вагому роль відіграє місцева адаптивність геноплазми пшениці. 

Зазначається, що Миронівський інститут пшениці імені В.М. Ремесла НААН України щорічно формує демонстраційні полігони по всій Україні, зокрема і на селекційних полях інституту з метою розширення ареалу вирощування їх у всіх областях України.

«Саме регіональний підхід розміщення полігонів сприяє розширенню технологічних можливостей для оптимізації строків сівби, норм висіву насіння (кожного конкретного сорту), зменшення можливих втрат кількісних і якісних показників вирощеного врожаю зерна від перестою, оптимізації строків збирання. Все це створює реальні можливості для гарантованого збільшення врожайності та стабілізації валових зборів зерна високої якості», — зауважили вчені.

В нинішньому сезоні фахівцями Інституту було закладено близько 30 демонстраційних полігонів із різними сортами озимої пшениці.

Нижче представлено сорти, за результатами збирання яких було досягнуто найвищих показників врожайності культури.

 

Назва сорту

Урожайність, т/га

Оберіг миронівський

9,4

Берегиня миронівська

8,5

МІП Вишиванка

6,4

Господиня миронівська

8,8

МІП Валенсія

9,8

Трудівниця миронівська

7,3

МІП Княжна

6,6

МІП Ассоль

9,3

Балада миронівська

6,5

МІП Дніпрянка

8,1

Грація миронівська

7,5

Естафета миронівська

8,1

Вежа миронівська

7,0

МІП Ювілейна

7,2

Аврора миронівська

6,4

МІП Фортуна

9,1

МІП Лада

7,8

МІП Лакомка

6,4

Ювівата 60

7,0

Інтерв'ю
Наталія Савченко
Кораген®, Гранстар® Голд, Сальса®, Вінцит® Форте — назви цих високоефективних засобів захисту рослин добре знайомі більшості агровиробників і фермерів не лише України, а й багатьох країн світу. Втім, у наших рідних фермерів ці назви до... Подробнее
Вже третій рік поспіль у квітні починається масова загибель бджіл. Цього року бджолярі влаштували низку акцій протесту і написали чимало звернень до органів влади. Організатором трьох акцій протесту і автором звернення до президента... Подробнее

1
0