Спецможливості
Новини

Мінекономіки України прогнозує скорочення площі озимих в ц.р. на 5%

01.10.2020
984
Мінекономіки України прогнозує скорочення площі озимих в ц.р. на 5% фото, ілюстрація

Згідно з прогнозом Мінекономіки України, озимими зерновими культурами в Україні в 2020 році планується засіяти 7,2 млн га площ, що на 5% поступається показнику 2019 року (7,6 млн га) і це буде в основному обумовлено прогнозованим скороченням площ сівби пшениці та ячменю.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на apk-inform.

Основним чинником скорочення посівних площ під озимими є дефіцит вологи в ґрунті в серпні-вересні поточного року на більшій частині країни.

Так, озимою пшеницею в Україні в ц.р. планується засіяти 6,1 млн га, що на 5% нижче за показник 2019 року (6,4 млн га) і є мінімальним показником за останні 4 роки. При цьому, в основних областях вирощування зернової, Запорізької та Одеської, посівні площі під культурою можуть скоротитися на 3% і 10% — до 651 тис. га і 520 тис. га відповідно. У той же час, площі під озимою пшеницею в Дніпропетровській області можуть знизитися лише на 1,6 тис. га, до 502 тис. га.

Посіви озимого ячменю планується розмістити на площі трохи більше 946 тис. га, що на 10% нижче за показник попереднього року (1 млн га). Традиційно, основними областями вирощування даної зернової є Одеська та Миколаївська області. Так в Одеській області планується засіяти ячменем 240 тис. га, що на 11% поступається показнику 2019 року. У Миколаївській області площа під озимим ячменем може скласти 200 тис. га, скорочення щодо показника попереднього року становить 9%.

Що стосується озимого жита, то прогнозована площа сівби даної зернової становить 132 тис. га і практично відповідають показнику попередньої посівної кампанії. При цьому, основні регіони вирощування даної культури в Україні (Чернігівська, Волинська та Рівненська), сумарно можуть збільшити площі під озимою зерновою на 4% — до 65,6 тис. га, тоді як інші регіони планують істотно скоротити її посіви.

 

Інтерв'ю
Вибір технології обробітку ґрунту — це одвічне спірне питання серед вітчизняної та світової агроспільноти. І справді, золотої середини тут немає. Адже в різних регіонах одні й ті самі підходи будуть показувати різні результати. Незважаючи... Подробнее
Олег Вагін найбільш примітний своєю відкритістю і готовністю ділитися секретами вирощування багатьох рослин. В останні роки він повністю сконцентрувався на вирощуванні лохини, перейшовши від вирощування саджанців до закладки власної... Подробнее

1
0