Новини
Мінагрополітики пропонує страховим компаніям переглянути умови страхування аграріїв від воєнних ризиків
13:00 • Сьогодні
104
Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль зустрівся з представниками провідних страхових компаній. Учасники засідання обговорили можливість страхування сільськогосподарських товаровиробників від воєнних ризиків. Зокрема, на прифронтових територіях.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінагрополітики.
Як зазначив Міністр агрополітики, для українських аграріїв зараз дуже актуальне питання страхування майна та врожаю від воєнних ризиків.
«Фермери стоять перед реальними загрозами пошкодження майна: елеваторів, переробних підприємств, портової інфраструктури. Треба цей ризик мінімізувати, разом знайти вихід із ситуації. Фермеру потрібно, щоб зерно було забезпеченим. Якщо ми знімемо страх втрати майна і агропродукції, до нас підуть інвестиції», - наголосив Віталій Коваль.
Міністр також відзначив, сьогодні вже є успішні приклади страхування обʼєктів нерухомості малого та середнього агробізнесу. Але є і обмеження - територія, де розташоване майно, повинна знаходитися за 100 км від лінії фронту. А також, у більшості випадків, велика відсоткова ставка.
Крім того, Віталій Коваль запропонував страховим компаніям розглянути зменшення цієї відстані і знизити відсотки страхового покриття. Один із виходів - перестрахування. Тут в допомогу може стати Фонд гарантування кредитів у сільському господарстві. Вони можуть застрахувати майно і врожай фермерів.
Також проговорили і важливість дотримання агропідприємствами принципів ESG - екологічних стандартів, як одного з критеріїв для страхування.
Міністр відзначив, що про страхування воєнних ризиків Мінагрополітики також обговорює з міжнародними партнерами. Мова йде про їхні компанії, які працюють в Україні. Такий підхід створить додаткові гарантії для інвесторів та стимулюватиме приплив капіталу.
Читайте також
17:00 • Сьогодні51
16:00 • Сьогодні73
Інтерв'ю
Corteva Agriscience щорічно інвестує в наукові розробки близько 1 млрд доларів США. Компанія працює в понад 140 країнах світу, маючи майже 100 виробничих комплексів та понад 150 науково-дослідницьких центрів.
В Україні Corteva виробляє... Подробнее
Українські молочні ферми продовжують відчайдушно працювати в умовах війни, постійно стикаючись з новими виробничими викликами і величезними фінансовими труднощами. Багатьом із них доводиться або починати все спочатку, або перебудовувати ... Подробнее
Статті