Спецможливості
Новини

Міфи і правда про правильне внесення добрив. Американський досвід

02.06.2017
4135
Міфи і правда про правильне внесення добрив. Американський досвід фото, ілюстрація
Для здорового і правильного росту рослини також потребують 16 мінеральних елементах. У разі нестачі будь-якого з цих елементів рослина буде слабшати і може захворіти

Ряд міфів і домислів стосовно добрив і методів їх внесення розвіяла американський професор з Центру агрокультури при Університеті штату Луїзіана Деніел Джилл, пише propozitsiya.com з посиланням на fertilizerdaily.ru.

Експерт радить відмовитися від стереотипу про те, що добрива є їжею для рослин. Насправді правда полягає в тому, що ми не можемо «нагодувати» рослини, тому що останні виробляють свою «їжу» самі, шляхом процесу фотосинтезу, в якому сонячне світло використовується для формування цукру з вуглекислого газу і води.

Для здорового і правильного росту рослини також потребують 16 мінеральних елементах. У разі нестачі будь-якого з цих елементів рослина буде слабшати і може захворіти. Частина з цих елементів завжди присутні в грунті. Коли необхідний елемент або відсутній в грунті, або його просто недостатньо, в нагоді стає добриво.

Три з цих 16 основних елементів - вуглець, водень і кисень - рослини отримують з води і вуглекислого газу. Дані елементи завжди доступні для рослин в надлишку, і тому садівникові не варто турбуватися про це.

Решта 13 основних елементів практично завжди поглинаються корінням рослин з грунту. Їх можна розділити на три групи в залежності від їх кількості, потрібного для рослин. Так, до першої групи можна віднести мікронутрієнти, які використовуються в надзвичайно малих кількостях - бор, хлор, мідь, залізо, марганець, молібден і цинк. Недостача в цих мікронутрієнтів зустрічається досить рідко.

Друга група - кальцій, магній і сірка - використовуються у великих кількостях. Кислотні грунти з низьким водневим показником pH зазвичай мають дефіцит кальцію, ліквідувати який і підвищити показник pH може додавання вапна. У випадках, коли грунт також має недолік магнію, допомагає вапно з окисом магнію (магнезіальних вапно).

Азот, фосфор і калій є макронутрієнтами, або головними елементами в здоровому зростанні рослин. Незважаючи на те, що вони не важливіші для рослин, ніж будь-які інші речовини з 16 основних елементів, саме макронутрієнти потрібні рослинам в найбільших кількостях. З цієї причини саме дефіцит в макронутрієнтів є проблемою, яка найчастіше зустрічається в сільському господарстві, тому саме макронутрієнтам приділяється найбільша увага при обробці грунтів.

При виборі добрива важливо знати рівень основних елементів, присутніх в грунті. Знаючи склад грунту, можна вибирати добриво, яке компенсує нестачу відсутніх елементів, і, що важливо, містить меншу кількість тих елементів, які вже і так представлені в оброблюваному грунті. Перенасичення будь-яким елементом також погано для рослин, як і дефіцит його.

Добрива, які повільно вивільняються, або добрива з контрольованим доступом до нутрієнтів, діють протягом тривалого періоду часу. Даний тип добрив буде постачати рослину необхідними нутрієнтами тільки тоді, коли це дійсно потрібно. Такі добрива ідеально підходять для рослин з довгим вегетаційним періодом.

Органічні добрива мають набагато нижчу ймовірність викликати опіки у рослин, а також надають повільне насичення нутрієнтами.

Інтерв'ю
Зараз іде палке обговорення законопроекту про обіг сільськогосподарських земель. Сьогодні з цього приводу збереться комітет ВР з питань аграрної та земельної політики. Напередодні ми поспілкувалися з секретарем комітету Іваном Чайківським... Подробнее
FAO не тільки переймається питанням, як нагодувати людство, а й намагається спрогнозувати прийдешнє АПК. Яким буде сільське господарство через 10 років, розповідає експерт FAO, українець Андрій Ярмак.

1
0