Спецвозможности
Новости

МХП не зможе виплатити відсотки за єврооблігаціями через війну

21.03.2022
217
МХП не зможе виплатити відсотки за єврооблігаціями через війну фото, иллюстрация

Стало відомо, що Миронівський хлібопродукт (МХП) через нинішню ситуацію не зможе здійснити платіж за єврооблігаціями.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на повідомлення на Лондонській біржі.

MХП оголосила, що через нинішню ситуацію компанія не планує виплачувати свій майбутній купон на суму $350 млн під 6,25%, який заплановано на 19 березня 2022 року та розглядає різні варіанти щодо цього.

Зазначається, що близько 4% сукупного земельного банку компанії у Сумах та Київській області тимчасово недоступні, посів не може проводитися в цих регіонах за графіком. Також 12 березня в результаті російського ракетного удару по орендованому складу в Київській області було знищено запас продукції птахівництва на суму $8,5 млн.
 
За оцінкою компанії, близько $20 млн продукції птахівництва знаходяться під загрозою в об’єктах, розташованих на тимчасово окупованих територіях на півдні України та Київській області, до яких компанія має обмежений доступ.

Зазначені операційні збої й надалі впливатимуть на фінансовий стан та результати діяльності МХП. Наприклад, МХП готується до посівної кампанії 2022 року, яка пов’язана з потребами в оборотному капіталі.

«Реалізація посівної кампанії матиме вирішальне значення для безперервності бізнесу. Очікується, що успіх збирання врожаю також сприятиме забезпеченню продовольчої безпеки в Україні та на міжнародному рівні», – йдеться в повідомленні.

Хоча за звичайних умов посівна кампанія переважно фінансується за рахунок оборотних коштів компанії, переважна більшість наявних засобів компанії недоступні (включно з $154 млн) через обмеження ліквідності в українській банківській системі.

Крім того, з 24 лютого Національний банк України обмежив транскордонні платежі за межі України.

Компанія заявила, що якнайшвидше звернеться до власників облігацій, щоб домовитися про взаємоприйнятне рішення з метою збереження міцності балансу для ключового посівного сезону.

Интервью
Коротенькая заметка на propozitsiya.com о желании компании Nestle покупать в Украине сушеные овощи до сих пор удерживает абсолютный рекорд просмотров на сайте. Прояснить специфику этого рынка и применяемых технологий мы попросили... Подробнее
В Украине все чаще говорят о смерти аграрной науки, и о неэффективности работы НААН. О возможных вариантах выхода науки из кризиса и о перспективных разработках ученых в интервью propozitsiya.com

1
0