Спецвозможности
Новости

Майже 70% сільгоспвиробників мають проблеми з реалізацією вирощеної продукції

08.12.2022
318
Майже 70% сільгоспвиробників мають проблеми з реалізацією вирощеної продукції фото, иллюстрация

Результати опитування, проведеного експертами ІА «АПК-Інформ» серед 530 сільгоспвиробників у 16 регіонах України, свідчать про те, що 69% респондентів наразі мають складнощі з реалізацією зернових та олійних культур як нового, так і старого врожаю.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

При цьому слід відзначити, що найважче вдається знайти покупців аграріям Хмельниччини (97%), Кіровоградщини та Київщини (по 91%), а також Черкащини (89%), Дніпропетровщини (88%), Полтавщини (84%) і Львівщини (82%).

Легше з пошуком покупців сільгоспвиробникам на Закарпатті, де лише 18% опитаних мають складнощі з реалізацією зернових та олійних, на Рівненщині, Вінниччині та Волині цей показник складає 34%, 26% та 38% відповідно.

«Багато сільгоспвиробників скаржаться на низькі ціни попиту, що ледь-ледь покривають затрати на вирощене збіжжя і часто є навіть нижчими, ніж його собівартість. Також є проблеми у зв’язку з відсутністю ринку збуту через зупинку роботи більшості українських морських портів та підвищення цін на логістику», — додають експерти.

Интервью
Николай Орлов
До конца 2016 года парламент должен принять Закон об обороте земель сельскохозяйственного назначения. Этот закон может открыть рынок земли в Украине.
Система аграрных расписок (АР) работает в 8 областях: Харьковской, Полтавской, Черкасской, Винницкой, Хмельницкой, Тернопольской, Сумской и Николаевской. По состоянию на середину апреля в Украине

1
0