Спецможливості
Новини

Майдан аграріїв селища Елітне

29.10.2021
621
Майдан аграріїв селища Елітне фото, ілюстрація

У селищі Елітне Харківської області, на території державного підприємства «Дослідне господарство «Елітне» Інституту рослинництва ім. Юр'єва (ДП), що входить до складу НААН, сьогодні розпочався місцевий «майдан».

Про це пише propozitsiya.com із посиланням на tribune.best.

Співробітники підприємства заблокували в'їзд на ток та приготували покришки із пальними матеріалами. 

На місці протесту робітників с/г підприємства знаходилося близько ста осіб, а трактори з плугами підперли ворота струму. Настрій у протестувальників — рішучий. Вони хочуть справедливості, тому не мають наміру відступати. І, слід зазначити, що вимоги, розміщені на плакаті, прикріпленому до одного з тракторів, відповідають настрою робітників.

Вимагають вони небагато:

  • своєчасно виплачувати заробітну плату;
  • забезпечити підприємство ПММ та запчастинами, щоб завершити посівну кампанію;
  • прибрати з території підприємства сторонніх осіб спортивної статури;
  • контролювати реалізацію сільгосппродукції.

За словами працівників протесту, цього року врожай зернових, сої та кукурудзи залишив бажати кращого. Трохи найкращі показники врожайності у соняшника, після збирання якого і з'явилися на підприємстві невідомі люди, які вивозять із току сільгосппродукцію.

Тракторист Микола заявив нам, що люди не підуть із «майдану», бо не можуть вийти у поле вже тиждень. І блокада продовжиться доти, доки не з'явиться пальне, запчастини та зарплата. Як кажуть колеги Миколи, вони тут виросли, створили сім'ї, пішли на роботу у ДП та їх, природно, хвилює подальша доля «Елітного».

За наявною у робочих інформації, на даний час відвантажено соняшник на суму близько 3 000 000 гривень. У той же час, на рахунки ДП надійшло лише 490 000 гривень, яких ледве вистачило на виплату поточної зарплати. Сьогодні ДП не має пального для проведення посівної кампанії, натомість є борги перед постачальниками за раніше використані ПММ.

Таким чином, ДП пропустило термін посіву озимих культур. Адже тепер без своєчасного посіву наступного року не буде врожаю. Отже, не буде у підприємства коштів ні на що, включаючи зарплати робітників. А як жити селянам без грошей?

Про відсутність грошей у ДП працівники дізналися 10 днів тому, коли не змогли заправити дизельним паливом трактори. Вимушений простий обертається катастрофою для сільських жителів — не можливості зорати поля і ще 250 га — не засіяні.

Більше того, виявляється ДП ще не розрахувалося з комбайнерами, які працювали влітку на збиранні ранніх зернових. Борг за договорами складає 640 тисяч гривень.

Присутні чекали на директора Інституту рослинництва ім. Юр'єва Любов Кобизєву, оскільки вона є вищим керівником ДП. Але замість неї приїхали до місця протесту заступник директора з науково-виробничої та господарської діяльності інституту Юрій Буряк та директор ДП «Елітне» Віталій Орлов.

Пропозиція Юрія Буряка — розблокувати в'їзд на територію підприємства для того, щоби заблоковані завантажені автомобілі залишили ток і могла продовжуватися реалізація продукції — не зустріла підтримки протестувальників. У свою чергу Віталій Орлов сказав, що намагається вирішити фінансове питання, і щоб вивозили продукцію не на зберігання, а на продаж. У цьому випадку і кошти від реалізації відразу надійдуть ДП.

Але робітники навели свої аргументи: «Ми зараз приберемо трактори. Соняшник вивезуть і не розрахуються за нього. Де гарантії? Що тоді робитимемо? Писати заяви на відпустку власним коштом?»

Тому протестувальники вимагають розрахунок покупців за реалізовану на 3 млн. гривень продукцію, розрахунок ДП за боргами за пальне (це близько 600 тисяч гривень), розрахунок за договорами та заробітною платою.

В результаті керівники поїхали ні з чим, пообіцявши доповісти про ситуацію в академію. А працівники злили воду із системи охолодження тракторів, залишили чергових та розійшлися додому до завтрашнього ранку.

 

Інтерв'ю
Ле­онід Ко­за­чен­ко, на­род­ний де­пу­тат, пре­зи­дент Ук­раїнської аг­рар­ної кон­фе­де­рації
Чи ре­аль­но «за­пу­с­ти­ти» земельну реформу вже за рік? Як дер­жа­ва має за­хи­с­ти­ти влас­ників паїв і аг­раріїв? Що че­кає на них 2017 ро­ку? Чи вдасть­ся по­до­ла­ти ко­рупцію в дер­жаві? На ці
Олександр Карпенко, директор із маркетингу та технічної підтримки компанії «Адама Україна»
Агрохімічний ринок в Україні нібито великий з чималою кількістю учасників, але водночас усі одне одного знають, і події, які відбуваються на ньому, дуже швидко стають темами для активного обговорення.

1
0