Новини
Логістика агроекспорту: основні тенденції на початку грудня
17:00 • Сьогодні
97
За перші 9 днів грудня агроекспорт з України автомобільним, залізничним і водним транспортом продемонстрував змішані результати.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис в telegram каналі SPIKE BROKERS.
Обсяги агроекспорту автомобільним транспортом знизилися на 4,6% у порівнянні з першим тижнем листопада, до 100,48 тис. тонн. Найсуттєвіше скорочення зафіксовано на румунському кордоні — на 24,4% (26,1 тис. тонн), а також на молдовському напрямку — на 6,8% (14,78 тис. тонн).
Водночас експорт через польський і угорський кордони зріс на 10,4% і 7,4%, до 41,07 тис. тонн і 11,8 тис. тонн відповідно. Потоки через словацький кордон залишилися стабільними на рівні 6,71 тис. тонн.
Серед основних продуктів експорту — соняшникова олія (10,52 тис. тонн) та м’ясо птиці (7,12 тис. тонн).
Ціни на перевезення до європейських країн не змінилися, проте вартість внутрішніх автоперевезень знизилася на $2–3.
Станом на 9 грудня ситуація на ринку залізничних перевезень була також неоднозначною. Передача вагонів через більшість прикордонних переходів скоротилася, найбільше — на румунському кордоні (на 66,9%, до 3,75 вагонів на добу). Причиною стало блокування експорту через слідчі дії правоохоронців.
На польському та угорському кордонах обсяги знизилися на 19,04% і 9,33% відповідно. Лише на словацькому кордоні зафіксовано зростання на 5,92%, до 50,25 вагонів на добу.
Паралельно зросла кількість вагонів, що прямують до портів Великої Одеси, — на 8,9% (до 7 822 одиниць). Проте середньодобове вивантаження в портах знизилося на 1,4%, до 1 193 вагонів. Накопичення вагонів у порту Ізмаїл зменшилося на 22,17%.
Тарифи на перевезення зерна залишаються стабільними.
Наприкінці року зазвичай спостерігається підвищений попит на морські перевезення, однак нові експортні правила, запроваджені з 1 грудня, спричинили невизначеність.
Фрахтові ставки для суден хендісайз із портів Великої Одеси до Італії та Іспанії трохи знизилися — в середньому на $1. Водночас тарифи на баржі та костери з портів Дунаю залишаються без змін.
Перші дні грудня показали складну ситуацію з агроекспортом, зокрема через різні чинники, як-от розслідування на румунському напрямку чи адаптація до нових правил експорту. Водночас стабільність цін на логістичні послуги підтримує баланс для учасників ринку.
Читайте також
Інтерв'ю
Садівництво належить до найперспективніших галузей аграрного сектора. Інтенсивні сади у поєднанні з органічним садівництвом збільшують можливості експорту продукції.
Кораген®, Гранстар® Голд, Сальса®, Вінцит® Форте — назви цих високоефективних засобів захисту рослин добре знайомі більшості агровиробників і фермерів не лише України, а й багатьох країн світу. Втім, у наших рідних фермерів ці назви до... Подробнее
Статті