Китайські вчені розробили «розумний» пестицид
Китайські вчені розробили «розумний» пестицид, який при потраплянні в ґрунт сам себе контролює для внесення необхідної дози препарату, пише propozitsiya.com за матеріалами agroxxi.ru.
Команда на чолі з Ву Чженьяном, професором Інституту технічної біології при Інституті фізичної науки ім. Хефей Китайської академії наук, вирішила використовувати суміш оксидів заліза і магнію плюс хітозан, щоб отримати з'єднання, яке може бути активоване шляхом зміни рівня рН у грунті.
«Виділення пестициду, змішаного з цією добавкою, регулюється за допомогою змін рН. Добавка «обгортає» препарат і діє як воротар. Він «відкриває ворота» і пестицид розчиняється в кислих умовах», - сказав В. Чженьян.
Він зазначив, що винахід добре підходить для односезонних культур і допомагає зменшити в рази використання пестицидів. Звіт про дослідження був опублікований в останньому номері міжнародного наукового журналу Chemical Engineering Journal.
В. Чженьян заявив, що сільське господарство Китаю в значній мірі залежить від використання пестицидів, ринок яких оцінюється в більш ніж 1 млн т на рік. Однак менш 40% таких пестицидів дійсно впливають на урожай, а решта просто змиваються, забруднюючи ґрунт і воду. У той час як новий «розумний» пестицид має ефект рециркуляції, тобто відновлюється з грунту і води.
«Ефект рециркуляції під час наших випробувань показує, що 30% залишків пестицидів можна відновити», - сказав дослідник і додав, що ще занадто рано вводити винахід в комерційне використання, оскільки вартість нано-матеріалів занадто висока для фермерів.
«Ми приймаємо це, як новий етап успішної модернізації пестицидного продукції і буде продовжувати працювати, щоб зробити препарат більш ефективним і економічним», - повідомив учений.