Спецвозможности
Интервью

Квелекс™ — перевірений партнер у боротьбі з бур’янами у посівах зернових культур. Аграрії рекомендують!

07.09.2022
1124
Квелекс™ — перевірений партнер у боротьбі з бур’янами у посівах зернових культур. Аграрії рекомендують! фото, иллюстрация

Посівам сільськогосподарських культур в Україні шкодять близько 700 видів бур’янів. Усього некультивованих рослин у нашій державі налічується понад 3500 видів. Бур’яни «паразитують» у посівах культур, пригнічуючи їхній потенціал і знижуючи врожайність, тому обов’язково варто приділяти велику увагу захисту культурних рослин від бур’янів.

Чи не найбільшу частину сільськогосподарських угідь в Україні займають зернові колосові культури, а саме — пшениця озима. У посівах цієї культури трапляються різні види бур’янів, які неабияк їй шкодять.

Гербіцидний захист сільськогосподарських культур — невід’ємна складова агротехнології, яку застосовують усі фермерські господарства. І головне тут — обрати ефективні рішення, які допоможуть подолати проблему.

Портфоліо компанії Corteva Agriscience складається з багатьох засобів захисту рослин, зокрема гербіцидів, які застосовують у посівах різних культурних рослин. Так, особливої уваги заслуговує гербіцид

Квелекс™, який контролює широкий спектр проблемних дводольних видів бур’янів у посівах зернових колосових культур. Молекула Arylex™ active (розробник та оригінатор — компанія Corteva Agriscience), що входить до складу Квелекс™, належить до нового класу хімічних сполук — арилпіколінатів, а за механізмом дії — до групи синтетичних ауксинів. Гербіциди, створені на основі цієї молекули, швидко потрапляють у рослину, зв’язуючись зі специфічними рецепторами ауксину в ядрі клітини. Саме цей механізм дії вирізняє препарати на основі Arylex™ active серед інших синтетичних ауксинів. Іншими складовими гербіциду КвелексТМ є діюча речовина флорасулам та антидот. Завдяки наявності клоквінтосет-кислоти (антидоту) гербіцид має покращені показники селективності до культурних рослин, що особливо помітно за несприятливих умов, а також у високопродуктивних посівах.

Квелекс™ у нормі 50–60 г/га з додаванням ад’юванту Віволт® у посівах пшениці та ячменю відмінно контролює підмаренник чіпкий, навіть перерослий, амброзію полинолисту, види ромашки, волошку синю, мак дикий, кучерявець Софії, а також бур’яни, які можуть проявляти стійкість до АЛС-інгібіторів. Цей гербіцид дієвий і проти інших бур’янів: гірчиці польової, талабану польового, видів щириці, лободи білої, видів гірчаків. Також він пригнічує види осотів і берізку польову, а ще контролює падалицю соняшнику на ранніх етапах її розвитку.

Багато українських аграріїв пересвідчилися в ефективності гербіциду Квелекс™ і з упевненістю рекомендують його іншим фермерам.

Людмила Онуфрієнко, агроном, ТОВ «АК «Зелена Долина», Вінницька область:

— Агрокомплекс «Зелена Долина» має в обробітку 25 000 га землі. Основний напрям нашого господарства — зерно-цук­рове виробництво. Ми вирощуємо буряки цукрові, які у нашій сівозміні займають близько 26 %. Маємо цукровий завод, де перероб­ляємо сировину. Крім того, сіємо пшеницю озиму, соняшник, кукурудзу. Також вирощуємо на силос багаторічні трави, адже маємо ВРХ. Молоко, до речі, переробляє­мо на власних потужностях.

Людмила Онуфрієнко

Нашому підприємству вже 18 років, і весь цей час ми тісно співпрацюємо з компанією Corteva Agriscience: купуємо засоби захисту рослин і насіння, сіємо гібриди соняшнику Pioneer®, а цього року ввели до сівозміни ще й ріпак озимий.

Зернові культури, зокрема пшеницю озиму, вирощуємо на площі 8 000 га. Прагнучи їх захистити, випробували безліч різноманітних гербіцидів, але зупинилися на

Квелекс™ і застосовуємо його вже п’ятий рік. Це напрочуд ефективний гербіцид, особливо проти падалиці соняшнику, яка інколи залишається після збирання врожаю. Завдяки широкому вікну застосування, Квелекс™ у посівах пшениці озимої можна використовувати навіть у період, коли інші препарати вносити не рекомендують, адже вони можуть негативно вплинути на культуру. Одне внесення гербіциду

Квелекс™ з нормою 60 г/га дає чудовий результат: він пластичний, не чинить післядії на культурну рослину, не накопичується в ґрунті, розпадається за невеликий проміжок часу і його можна вносити на пізніх фазах розвитку культури. Після пшениці ми зазвичай сіємо буряки цукрові — Квелекс™ не спричиняє жодної шкоди цій культурі.

У нашому регіоні проблемними є види осотів, лобода біла, підмаренник чіпкий, берізка польова, можуть з’являтися й інші види бур’янів, доволі агресивні, проте Квелекс™ чудово з ними справляється. До гербіциду також додаємо прилипач (ад’ювант) Віволт® (200 г/га) від Corteva Agriscience. Ми дуже задоволені препаратом і надалі його купуватимемо. Також для боротьби з бур’янами в посівах ріпаку озимого навесні плануємо придбати гербіцид Слаш™.

Ігор Тенах, головний агроном ТОВ «АФ «Зоря Агро», Полтавська область:

— Наше господарство має 3 500 га землі. Вирощуємо кукурудзу (900 га), соняшник (650 га), ячмінь ярий (600 га), пшеницю озиму (925 га), сою (130 га). Через воєнні дії дещо змінили сівозміну. Планували висівати більше кукурудзи, однак вирішили замінити її ячменем ярим.

З Corteva Agriscience знайомі давно, ще коли компанія була відома під брендами Dow AgroSciences, DuPont і Pioneer. Уже тоді ми купували засоби захисту рослин (фунгіциди Танос®, Аканто Плюс®; гербіцид Пріма™) й інші продукти. За весь цей час Corteva Agriscience лише підтвердила свій статус і нашу довіру. Ми і далі плідно співпрацюємо — купуємо препарати, які довели свою ефективність на наших полях, зокрема гербіцид Квелекс™. Цього року вперше застосували його на пшениці озимій, ячмені ярому та озимому. Варто зазначити, що це було розумне рішення. Продукт доволі гнучкий — його можна використовувати у фазі від трьох листків на культурі до фази прапорцевого листка.

Ігор Тенах

Квелекс™ не чинить фітотоксичного впливу на культури, контролює бур’яни лише за одну обробку. Минулого року мали проблему з падалицею соняшнику, однак гербіцид впорався на всі 100%. Раджу його вносити в оптимальні строки — треба дати бур’янам прорости — й дочекатися теплої погоди, тоді Квелекс™ прибере всю небажану рослинність, а його дія триває аж до збирання врожаю зернових. Гербіцид вносили у нормі 54 г/га, і цього було цілком достатньо — він проконтролював навіть амброзію, а це дуже проблемний у нашому господарстві бур’ян, до того ж небезпечний як для культурних рослин, так і для людини.

Після року використання цього препарату можу сказати, що результат мене вразив. Плануємо застосовувати його й надалі.

Сергій Кирпота, головний агроном, ПАФ «Подоляка», Полтавська область:

— Наше господарство, розташоване на Полтавщині, було засноване у 2002 році. Вирощуємо зернові колосові культури (пшеницю, ячмінь), кукурудзу, соняшник.

З компанією Corteva Agriscience наша агрофірма співпрацює давно, я ж взаємодію з нею три роки (коли влаштувався на посаду агронома). Купуємо в Corteva Agriscience насіння та ЗЗР (фунгіциди, гербіциди).

Так, гербіцид Квелекс™ застосовуємо три роки поспіль, від початку моєї агрономічної діяльності в агрофірмі. Препарат чудово себе проявляє як на пшениці, так і на ячмені. Контролює всі види небезпечних для культурних рослин бур’янів: суттєво пригнічує берізку польову, види осотів, контролює лободу білу, підмаренник чіпкий тощо. Ефективний Квелекс™ і проти падалиці соняшнику — причому як вирощеного за класичною технологією, так і культивованого за технологією Clearfield®. Ця проблема є доволі актуальною для аграріїв, які вирощують зернові колосові саме після соняшнику. Варто зауважити, що з падалицею на початкових стадіях її розвитку справляється дуже мало гербіцидів, а Квелекс™, якщо й не знищує, то пригнічує соняшник так, що він не є конкурентом для основної культури на полі.

Сергій Кирпота

Гербіцид дуже толерантний до культури, не чинить післядії на наступні культурні рослини, має широке вікно застосування, можна вносити як восени, так і навесні, але один раз за сезон. Застосовувати

Квелекс™ дуже просто: він швидкорозчинний, не токсичний — щороку вносимо його в нормі 60 г/га із додаванням прилипача.

Наше господарство пересвідчилося в 100-відсотковій ефективності гербіциду Квелекс™, і я впевнено можу рекомендувати його колегам. Це справжня знахідка!

Квелекс™ — найкраще рішення для агровиробників! Він добре розчиняється навіть у холодній воді, не випадає в осад, діє за низьких позитивних температур, проявляє гнучкість у застосуванні (рекомендовано вносити у фазу від 2–3-х листків у культури до прапорцевого листка) і контролює проблемні види бур’янів лише за одне внесення восени чи навесні. Оптимальні температури для використання препарату — від 5 до 25 °С.

В. Полевик
 
 Більше на www.corteva.com.ua
™ ® Торгові марки Corteva Agriscience
та її афілійованих структур.
©2022 Corteva
Перед застосуванням препаратів уважно читайте тарну етикетку
Ключевые слова: Corteva, Гербіцид, Квелекс

Интервью
Игорь Чечетко, директор компании HZPC Ukraine
После того, как заработало соглашение о свободной торговле с ЕС, ряд украинских сельхозпроизводителей попытались выйти на европейский рынок. Стало понятно, что продукция, которая продается в свежем
Corteva Agriscience — міжнародна сільськогосподарська компанія, яка чи не першою з найпотужніших аграрних компаній світу повністю припинила свою діяльність у рф через її воєнну агресію в Україні. Ситуація в країні, звісно, вплинула на... Подробнее

1
0