Спецвозможности
Новости

Країни ЄС заборонили продаж нових автівок з ДВЗ з 2035 року

02.07.2022
298
Країни ЄС заборонили продаж нових автівок з ДВЗ з 2035 року фото, иллюстрация

Міністри охорони довкілля 27 країн-членів Європейського Союзу погодили запровадження значно суворіших норм протидії змінам клімату, що дозволять цілком виключити викиди вуглекислого газу новими автомобілями до 2035 року. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на dw.com.

Досягненню відповідного компромісу передували напружені переговори європейських урядовців, що затяглися до ранку середи, 29 червня, під час засідання Ради ЄС у Люксембурзі.

Спільна компромісна угода спрямована на скорочення обсягів викидів парникових газів у ЄС вже у 2030 році на щонайменше 55 відсотків у порівнянні з 1990 роком, а не на раніше узгоджені 40 відсотків.

Рішення про запровадження до 2035 року цільового показника зниження викидів CO2 на 100 відсотків для нових легкових автомобілів і фургонів фактично забороняє продаж у 27 країнах ЄС нових автомобілів на бензині чи дизельному паливі. 

«Це кінець гри для двигуна внутрішнього згоряння у Європі», — цитує інформагенція AP спільну заяву урядовців. 

Вони також переконані, що такий крок «покладе край владі нафтової промисловості над транспортом».
За словами заступника голови Європейської Комісії Франса Тіммерманса, нинішнє рішення —  «великий крок до реалізації «Зеленого курсу» в ЄС». 

Саме Тіммерманс відповідає за втілення «Зеленого курсу». Ініціатором проєкту нинішнього рішення виступила Єврокомісія. Після досягнення компромісу відкривається вікно можливостей для перемовин Ради ЄС з Європейським парламентом, котрий ще має остаточно затвердити його та регламентувати деталі реалізації.

Интервью
Ірина Чернишова
Сейчас стремительные изменения, прежде всего в технической сфере, охватили даже аграрный сектор, имеющий репутацию едва ли не самой консервативной отрасли экономики. Неудивительно, что часто усилия владельцев хозяйств, направленные на... Подробнее
Російська агресія вдарила по всій вітчизняній аграрній сфері – від фермерів до агрохолдингів. Про те, як великі агрокомпанії справляються з проблемами, які навалилися на сільгоспвиробників нинішньої весни, і ще й примудряються допомагати... Подробнее

1
0