Спецможливості
Новини

Кооперативи мають стати моделлю майбутнього для сільської місцевості

14.06.2018
1270
Кооперативи  мають стати моделлю майбутнього для сільської місцевості  фото, ілюстрація

Обговоренню цієї теми був присвячений  круглий стіл представників сільськогосподарських асоціацій та політиків у аграрній сфері, який проходив у рамках співробітництва з проектом «Німецько-український агрополітичний діалог» (АПД), повідомляє propozitsiya.com з посиланням на сайт АПД.

У своїй вітальній промові пан Віктор Шеремета, заступник міністра MAПП, відмітив, що це є потенціал кооперативної системи для сталого розвитку сільського господарства в Україні. Українська аграрна політика потребує інструментів державної підтримки з низькими трансакційними витратами, наприклад через підтримку громадського самоврядування. «Такі основні принципи повинні бути конституційно закріплені», - сказав пан Шеремета. Президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України, пан Микола Стрижак привернув увагу учасників до низки викликів у галузі сільського господарства, для подолання яких може бути корисним досвід Німецького кооперативного союзу і Об'єднання Райффайзен (DGRV). «Нам потрібне «українське» Об'єднання Райффайзен з усіма його складовими та діяльністю», - наголосив пан Стрижак. На запрошення AПД, пан Вольфдітер фон Трота, консультант з питань створення кооперативів Кооперативного Союзу Баварії  поділився своїм досвідом щодо  розвитку кооперативної системи Баварії. За законом кожен кооператив є членом Регіонального Об'єднання DGRV , оскільки останній має юрисдикцію у сфері аудиту економічної діяльності кооперативів. Сільськогосподарські кооперативи оподатковуються, як і всі компанії, але можуть бути звільнені від податку на прибуток, якщо вони переробляють або продають лише сільськогосподарську продукцію, вирощену його членами. DGRV сприяє розвитку кооперації шляхом представлення інтересів кооперативів, консультування та навчання. В аграрному секторі нараховується близько 2200 кооперативів - членів DGRV. Пан фон Трота зосередив увагу у своїй презентації на кооперативній формі підприємництва та її основних засадах, а також висвітлив нинішні проблеми, з якими стикається сільське господарство та кооперативи. Конкретні регулювання для кооперативів містяться у Законі про кооперацію, опублікованому на веб-сайті AПД. Заступник генерального директора Асоціації фермерів та приватних землевласників (АФЗУ), пан Юрій Апальков, представив багатогранну концепцію створення аналогічного об'єднання в Україні. Концепція повинна бути підготовлена в найближчі дні, перекладена AПД і передана DGRV як пропозиція для партнерської співпраці (спочатку в обраних областях України).

«Аграрний союз при Інституті економічних досліджень та політичних консультацій за підтримки України» та Київська обласна адміністрація також представили свої концептуальні підходи у цій галузі та мають намір передати їх DGRV найближчим часом. Учасники заходу одностайно погодились із тим, що поширення кооперативних структур сприятиме сталому розвитку аграрного сектору в Україні.

Кооперативи можуть стати майбутньою моделлю для сільських територій України. AПД буде підтримувати розвиток партнерських відносин між аграрними асоціаціями, зокрема між новоствореним Всеукраїнським аграрним форумом (UNAF) та DGRV, а також надавати необхідні контакти. Основна увага AПД буде зосереджена на створенні правових основ для ефективного функціонування кооперативів в Україні, а також на супроводі пілотних кооперативів, обраних німецькими фахівцями.

Інтерв'ю
Нині соя — одна з головних культур у структурі посівних площ багатьох господарств в Україні. Чому так? Тому що соя — важлива сільськогосподарська культура, яку вирощують для отримання білка й олії. Унікальні властивості цієї культури... Подробнее
Кооперація в агросекторі – це забезпечення зайнятості та соціальної інтеграції.  У світі кооперативи є елементом самодопомоги і отримують преференції від держави. 

1
0