Спецможливості
Новини

Коли почнуть давати кредити на землю: відповідь експерта

03.05.2020
831
 Коли почнуть давати кредити на землю: відповідь експерта фото, ілюстрація

До 2024 року дозволяється купувати сільськогосподарську землю тільки фізичним особам, лише до 100 га. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на finance.ua.

Це означає, що агровиробники, які становлять основу сектору, не матимуть доступу до цього ринку, розповіла виконавчий директор Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова.

«Отже, не матимуть потреби у кредитах на придбання під заставу цієї землі. Друге – попит на землю буде вкрай обмеженим і непрогнозованим. Отже, банки не зможуть розраховувати на продаж цієї землі.

Використання землі як застави буде можливим, але для банку це буде, швидше, додатковим інструментом психологічного характеру для переговорів із боржниками, але не розглядатиметься як відшкодування кредиту у випадку проблем. Коли з 2024 року повноцінно почне функціонувати закон про ринок землі, тоді ми очікуємо, що на 2-3% можуть знизитися базові ставки за земельними кредитами», – зазначила вона.

Олена Коробкова додала, що поки зарано говорити про очікувані обсяги земельної іпотеки на 2021-2024 роки та її потенціал з погляду банків.

«За прогнозами, коли повноцінно почне функціонувати з 2024 року закон про ринок землі і можна буде банкам під заставу брати сільськогосподарську землю в нормальних об’ємах, тоді ми очікуємо, що на 2-3% базові ставки по земельних кредитах зможуть знизитись.

Вихід на ринок продавця і покупця суттєво на ставки не впливатиме. Якщо це буде, то їхня поява буде невеликою, тому це погоду не змінить. Тобто реального кредитування на покупку землі можна очікувати з 2024 року», – наголосила експерт.

 

Ключові слова: ринок землі, кредит

Інтерв'ю
У сезоні-2017 представництво Syngenta в Україні визнано низкою аналітиків та аграрних ЗМІ однією з найуспішніших транснаціональних компаній в державі. Syngenta Ukraine лідирує в сегменті продажів ЗЗР і насіння, надає консалтингову та... Подробнее
Кліматичні зміни та несприятливі для ринку умови, спричинені COVID-19, не дали змоги українським агровиробникам цього року вкотре продемонструвати світу рекордні врожаї, особливо таких пізніх культур, як кукурудза та соняшник. Втім, і той... Подробнее

1
0