Спецможливості
Новини

Кочова пасіка дає у 10 разів більше меду, — досвід

06.09.2020
2307
Кочова пасіка дає у 10 разів більше меду, — досвід фото, ілюстрація

Сезон 2019 року у бджоляра Володимира Казюка на Івано-Франківщини був дуже вдалий, сім’ї-медовики принесли по 75 кг, що для регіону велика цифра. У середньому на круг вийшло по 50 кг меду. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на agronews.ua.

«Я минулого року кочував з пасікою 50 сімей, а 150 вуликів ― вдома були. В середньому по 50 кг кочова сім’я дала, «домашні» дали по 5 кг. У 10 разів різниця. Якщо у грошовому вираженні це порахувати, то вроздріб я продавав 120-150 грн за літр (1,4 кг ― прим. ред.), виходить десь 300 тис. грн з кочової пасіки. На «домашній» пасіці апітерапія, продукти бджільництва, біорезонансна терапія… десь до 50 тис. грн дотягнуло. Кочова пасіка дала в 6 разів більше», — говорить пасічник.

За словами Володимира Козюка, бджільництво і рослинництво є тісно пов’язаними галузями аграрного виробництва, які взаємно підсилюють одна одну.

«Який позитив для мене? По-перше ― великі масивні поля господарств, по-друге ― якщо до них приїжджаєш і визначаєшся з місцем, вони завжди тебе візьмуть у своє авто і обвезуть усі поля, покажуть де можна стати на своєму транспорті. І коли доходить вже до переїзду, вони теж ставляться по-людськи, бо в мене є 4 павільйони, і мені говорять: «Ну навіщо ви будете не спати цілу ніч чи 4 ночі?». Дають одразу 4 трактора чи машини, приїхали, зачепили, перевезли і все гарно та швидко», — говорить виробник.

Також зазначає, що якщо наймати самому, машина ЗІЛ для мене коштує 15 грн/км в одну сторону. Назад вона їде порожня, за другим причепом, але оплата знову 15 грн/км. До Тернополя, наприклад, 100 км ― це 3 000 грн. Це тільки один павільйон.

Інтерв'ю
Щороку дистриб’юторам українського аграрного ринку стає дедалі важче працювати. Вони вимушені переглядати своє ставлення до процесу дистриб’юції, трансформуватися із просто продавців матеріально-технічних цінностей (МТЦ) у постачальників... Подробнее
Ольга Вергелес, менеджер проекту CUTIS
Верховна Рада України 14 березня ратифікувала Угоду про вільну торгівлю з Канадою. Тепер, щоб угода набрала чинності, її має підписати президент України, а також остаточно ратифікувати Сенат і

1
0