Спецможливості
Новини

Полуничний бум: Україна конкурує з Польщею

04.06.2018
1190
Полуничний бум: Україна конкурує з Польщею фото, ілюстрація

Буквально кілька років тому український ринок був заповнений полуницею з Польщі та інших країн Європи, передає propozitsiya.com з посиланням на Delo.ua.

Однак досвід роботи українців, в основному на польських полях, дав можливість зрозуміти, що Україна власними силами цілком може забезпечити зростаючий попит на полуницю на внутрішньому ринку. Таким чином, виробництво всередині країни з кожним роком зростало і за підсумками 2016 року в Україні було вироблено майже 62 тис. Тонн полуниці, що становить 50% від загального виробництва ягід. Такі дані озвучує Держстат.

При цьому за останніх шість років падав імпорт полуниці в Україні. Так, обсяги поставок свіжої полуниці в Україні скоротилися в 8,4 рази з 1 286 тонн у 2012 році до 153 тонн в 2017 році.

Таким чином, експорт зріс в 9,8 рази - з 184 тонни до 1 799 тонн відповідно. Про це повідомляє Український клуб аграрного бізнесу.

Нагадаємо, що основним покупцем української полуниці в 2017 році стала Білорусь, яка викупила 80% всієї продукції. Також були спроби експортувати суницю в країни ЄС, а саме до Польщі було відправлено 55 тонн ягоди на суму $ 75 тис.

Але навіть за такого стрімкого зростання українські виробники не досягли показників Польщі, яка вирощує близько 200 тис. тонн промислової суниці, що втричі більше, ніж обсяги, які вирощують в Україні.

Також ця країна є глобальним лідером за обсягами експорту замороженої суниці - 95 тис. тонн в 2017 році. Але і тут Україна починає конкурувати із західною сусідкою. За останні шість років Україна збільшила експорт суниці замороженої в Польщу з 0,031 тонни в 2013 році до 3,2 тонни в 2017 році. При цьому імпорт замороженої польської полуниці за тих же 6 років скоротилося на 68%. "Фактична втрата одного з ринків збуту і конкуренція на ринку замороженої ягоди завдають шкоди польським переробникам", - йдеться в повідомленні УКАБ.

Суниця українського виробництва за станом на 29 травня оцінювалася в середньому в 28-35 грн за кг. Так як полуничний сезон триває недовго, то в короткостроковій перспективі вартість солодкої ягоди повільно зростатиме вгору через скорочення пропозиції.

До речі, ціна на тепличну полуницю українського виробництва на початку 2018 року стартувала від 300 грн за кілограм. У минулому році перша українська суниця на оптових ринках з'явилася на початку травня, продавці просили за неї 60-70 грн за кг. А вже на початку літа ягода подешевшала в 2,5-3 рази.

Інтерв'ю
Corteva Agriscience — одна з найбільших публічних наукових компаній у світі чи не першою серед виробників насіннєвого матеріалу і засобів захисту рослин прийняла рішення припинити бізнес в росії після її повномасштабного нападу на Україну... Подробнее
Горіхівництво залишається чи не найприбутковішим напрямком садівництва
Цікавість до горіхівництва як до прибуткового бізнесу зростає. Про особливості цього сегменту розповідає директор Інституту горіхоплідних культур Віталій Радько.     

1
0