Спецможливості
Новини

Клондайк для бізнесу: як топінамбур намагається закріпитися на кулінарному ринку України

31.10.2020
1382
Клондайк для бізнесу: як топінамбур намагається закріпитися на кулінарному ринку України фото, ілюстрація

Томінамбур вже почали вирощувати промислово і фермери сподіваються на неабиякий попит на нього.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на tsn.ua.

Топінамбур, або земляна груша, намагається закріпитися на кулінарному ринку України. Поки що його добре знають літні люди та послідовники здорового харчування. Але топінамбур — багатогранний коренеплід.

Наразі земляна груша у землі ще дозріває. Перші комбайни на поле заїдуть десь за тиждень. Навіть якщо за цей час вдарять морози, корнеплоду це буде не страшно. Він витримує до 30 градусів морозу.

На Прикарпатті фермер Василь Стеф'юк вирощує вітчизняний сорт, який обрав з-поміж 300 відомих. Він адаптований до наших умов і дає хорошу врожайність. Вирощувати земляну грушу у промислових масштабах пан Василь почав 5 років тому. Нині має 20 гектарів. Запевняє, що культура — це клондайк для бізнесу. Адже переробляти можна усе — від квітів до клубенів топінамбура.

А от для фермерів найцінніше — стебло, з якого виготовляють пелети. За словами Василя Стеф'юка, 1 га може замінити 10 тис. кубів газу. При такому потенціалі і вирощувати топінамбур — саме задоволення, запевняє фермер. Адже це багаторічна, невибаглива культура. Будь-хто навіть на дачі легко з нею впорається. Він росте на одному місці до 15 років. Але земляну грушу фермери ще не оцінили і пан Василь запевняє, що конкуренція фактично нульова.

На столичних базарах топінамбур коштує від 25 гривень, у супермаркетах імпортний — від ста.
У Дніпрі на ринку топінамбур закуповують напряму у селян по 30 грн за кілограм, продають — із націнкою 10 грн. Беруть виключно крихітними порціями та й то, якщо покупці заздалегідь замовлять. Продавці кажуть, що більшість покупців навіть не чули про цей продукт.

Інтерв'ю
Марія Махновець (ліворуч), експерт з органічного трейдингу, на виставці BIOFACH, Нюрнберг, Німеччина, разом з експертами аграрного ринку - André Pilling та Марією Дідух (проект "Agritrade Ukraine")
Україна посідає 10 місце в світі з виробництва органічних зернобобових культур, по олійним та зерновим знаходиться на 6-й позиції. Основні напрямки експорту - Нідерланди, Німеччина, Великобританія,
Протягом останніх років соняшник в Україні — одна з найбільш рентабельних культур, яка для багатьох аграріїв є запорукою економічного добробуту. Саме тому Україна — один із найбільших виробників соняшнику та провідний експортер... Подробнее

1
0