Спецможливості
Новини

Канадцям не подобається інвестиційний клімат в Україні

28.08.2017
1475
Канадцям не подобається інвестиційний клімат в Україні фото, ілюстрація
Серед канадських підприємців немає тих, хто хоче вести в Україні бізнес і купити тут землю, бо вони знають, що в країні є проблеми з інвестиційним кліматом

Серед канадських підприємців немає тих, хто хоче вести в Україні бізнес і купити тут землю, бо вони знають, що в країні є проблеми з інвестиційним кліматом. В Україну можна завести гроші, але дуже складно вивести прибуток. Таку думку вислови Денис Ковальський, в минулому – фермер, працював у Міністерстві сільського господарства Канади, пише propozitsiya.com з посиланням на agropolit.com.

"Ваші фермери мають досвід у проблемі з рейдерством. Але підприємці з Канади, які захочуть приїхати тут працювати, одразу потрапили б під удар і не знали б, що робити. Я був  шокований, коли дізнався про те, яким є рейдерство в Україні. У нас є рейдерство, але в нас є регулюючі закони", - каже він.

На думку Д. Ковальського, аби зупинити хвилю рейдерства в Україні, потрібно:

- по-перше,  продовжувати мораторій на продаж землі;

- по-друге, тиснути на ВРУ, щоб створити комісію, котра працюватиме над законами, які захистять права аграріїв і власність фермерів;

- по-третє, фермерам об’єднатися проти рейдерів.

"Що зараз роблять рейдери в Україні - вирощують культури на експорт. І у вас земля тепер починає бути шахтою без відновлення ресурсів. Мені казали, що через збільшення вирощування зернових у вас пішло на спад тваринництво до тієї межі, що тепер навіть не вистачає гною селянам для своїх малих городів", - зазначив експерт.

Він нагадав, що рейдерство в Канаді було у 20-х роках минулого століття, коли посередники закуповували зерно у фермерів. Але фермери об’єдналися в кооперативи, які працювали на них як менеджери, та дбали про те, щоб фермер отримав більший прибуток.

На думку колишнього фермера, в Україні потрібно розбудовувати фермерський рух, сімейні ферми, тому що це найбільш ефективний шлях господарювання.  Український агарний бізнес піде вгору, коли міністром стане фермер, тоді ситуація розвернеться на 180 градусів, впевнений Д. Ковальський.

Ключові слова: АПК, Канада

Інтерв'ю
Виробники добрив та аграрії не можуть дійти згоди у питанні справедливого ціноутворення на добрива вітчизняного виробництва. Ця ситуація викликає занепокоєння.
Земельна реформа аж ніяк не завершилася з прийняттям закону про обіг сільськогосподарських земель. Вона потребує прийняття супутніх законів та підзаконних актів, що забезпечать функціонування ринку землі. Про долю цих законів і... Подробнее

1
0