Спецможливості
Новини

Які помилки польських фермерів під час АЧС не слід повторювати?

04.10.2016
1346
Які помилки польських фермерів під час АЧС не слід повторювати? фото, ілюстрація
Польские производители игнорируют правила утилизации свиней

Незважаючи на епідемію АЧС в Польщі, фермери самостійно ховають мертвих свиней

Про це повідомляє kurkul.com 

На жаль, у той час, поки ветеринарні служби та політики приймають ряд дій, пов'язаних з обмеженням поширення вірусу АЧС у Польщі, багато виробників продовжують ігнорувати базові правила біозахисту. Одна з найважливіших помилок, якої часто припускаються фермери – це самостійне поховання останків мертвих тварин.

Головний ветлікар заявив, що ця процедура загрожує великими штрафами. Незалежно від того, що було причиною смерті тварини, про кожну потрібно повідомляти ветлікаря і передавати трупи на утилізацію. Самостійне поховання мертвих свиней збільшує ризик поширення вірусу АЧС та інших інфекційних захворювань. Мертвих тварин необхідно утилізувати виключно на спеціалізованих підприємствах та у спосіб, який знищить можливі збудників інфекцій і сприятиме запобіганню проникнення патогенів у навколишнє середовище.

Головний ветеринарний лікар повідомив про те, що  заводчики не матимуть жодних витрат, пов'язаних з передачею мертвих тварин на утилізацію, оскільки в Польщі існує спеціальна система, при якій утилізаційні підприємства, які беруть у заводчиків мертвих тварин, отримують доплати з державного бюджету.

У разі виявлення ветлікарем нелегального поховання або іншого незаконного використання мертвих свиней, на заводчика буде накладено штраф у розмірі від 3-х до 11-ти тис. злотих.

Ключові слова: АЧС, свинина, свині

Інтерв'ю
Ріпак — чи не найпопулярніша в Україні олійна культура, орієнтована на експорт . Про це свідчать і площі, що займає ця культура, і врожаї, що їх збирають вітчизняні аграрії. Попри ринкові тенденції, зміну кон’юнктури ринку, логістичні... Подробнее
Активні військові дії на території України перевернули з ніг на голову життя мільйонів українців. Але не слід забувати, що в стані гібридної війни Україна перебуває із 2014 року і страхіття окупації до 2022 року пережила значна частина... Подробнее

1
0