Спецможливості
Новини

Які землі може придбати юрособа — коментар Держгеокадастру

06.01.2022
1305
Які землі може придбати юрособа — коментар Держгеокадастру фото, ілюстрація

Ринок землі відкрив доступ до раніше підмораторних земель (призначені для ведення товарного сільгоспвиробництва, отримані внаслідок розпаювання, виділення часток). А як щодо інших? Чи може їх сьогодні купити юрособа? 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на uteka.

Держгеокадастр висловив свою думку щодо цього питання. 

Так, юрособи, засновані громадянами або юрособами України, до 01.01.2024 мають право набувати у власність сільгоспділянки, окрім раніше підмораторних. Пояснимо, які саме сільгоспділянки можна придбавати, а які перебувають під забороною до вказаної дати. 
Юрособи не позбавлені на 100 % можливості формувати свій земельний банк. Тільки варто знати певні особливості.

З урахуванням вимоги ст. 130 Земельного кодексу (далі — ЗК) юрособи можуть набувати у власність земельні ділянки для здійснення підприємницької діяльності такими способами (ст. 82 ЗК):

  • придбання за договором купівлі-продажу, ренти, дарування, міни, іншими цивільно-правовими угодами;
  • унесення земельних ділянок її засновником до статутного капіталу (далі — СК);
  • прийняття спадщини;
  • за інших підстав, передбачених законом. 

При цьому слід пам’ятати про заборону для юросіб до 01.01.2024 стосовно купівлі-продажу або відчуження в інший спосіб на їх користь земельних ділянок, які перебувають у приватній власності та віднесені до земель для ведення товарного сільгоспвиробництва, виділених у натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства (далі — ОСГ), а також земельних часток (паїв) (пп. «б» п. 15 розд. Х ЗК). 

«Водночас заборону на придбання юрособами до 01.01.2024 інших сільгоспділянок не встановлено. Отже, з огляду на вимоги ст. 130 ЗК (обмеження розміру земель в одні руки, перевірка набувача та інше) до 01.01.2024 юрособи: мають право набувати у власність сільгоспділянки, отримані громадянами в порядку безоплатної приватизації в порядку ст. 118, 121 ЗК, зокрема для ведення ОСГ, садівництва та фермерського господарства (далі — ФГ); не мають права набувати у власність сільгоспділянки, виділені в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення ОСГ, та сільгоспділянки, призначені для ведення товарного сільгоспвиробництва», — зазначають Держгеокадастрі.

Як бачимо, перед придбанням сільгоспділянки юрособа має провести аналіз та з’ясувати спосіб набуття права на земельну ділянку громадянином. Адже за одним із них ховається заборона, а за іншим — змога правомірно розширяти свій земельний банк.

 

Інтерв'ю
Ця мо­ло­да краси­ва дівчина гордо на­зи­ває се­бе донь­кою ферме­ра. Їхнє госпо­дарст­во «Геліос-1», що розта­шо­ва­не по­близу Каховки на Хер­сонщині, два ро­ки займається ви­ро­щу­ванням черво­ної квасолі, а торік стало навіть ліде­ром... Подробнее
Во­ло­ди­мир Яков­чук, ге­не­раль­ний ди­рек­тор Євраліс Се­менс Ук­раї­на
Ге­не­раль­ний ди­рек­тор ТОВ «Євраліс Се­менс Ук­раї­на» Во­ло­ди­мир Яков­чук розповідає про новинки французького насінницького бренда сезону-2017 та «закулісне» життя компанії.

1
0