Спецможливості
Новини

Які документи потрібні для продажу паю

22.06.2021
3013
Які документи потрібні для продажу паю фото, ілюстрація

В Україні скоро відкриється ринок землі. Експерти не очікують ажіотажу серед охочих купити і продати землю. Однак потенційним продавцям і покупцям все ж не завадило б обзавестися необхідними документами, аби ними скористатися, якщо раптом на ринку підвернути вигідні для них умови.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на biz.today.ua.

Як кажуть юристи, процедура купівлі-продажу землі буде максимально спрощена, щоби не втомлювати учасників угоди бюрократичними моментами. І все ж, обом сторонам угоди на ринку землі потрібно мати необхідні документи.

Які документи знадобляться продавцеві землі:

  • паспорт та ідентифікаційний код;
  • документи, що засвідчують право власності на земельну ділянку, яка продається;
  • виписка із Держземгеокадастру;
  • звіт про експертну грошову оцінку ділянки;
  • виписка з Держреєстру прав на нерухоме майно або державний акт.

Покупцеві землі потрібно менше документів:

  • паспорт та ідентифікаційний код;
  • нотаріально засвідчена згода чоловіка/дружини на покупку ділянки, паспорт та ідентифікаційний код чоловіка/дружини, а також свідоцтво про шлюб.

Нагадаємо, українцям радять не поспішати із продажем землі. Експерти кажуть, що первісна ціна гектара землі після відкриття ринку становитиме близько 1-1,5 тисячі доларів. Але це занадто низька вартість. Адже насправді земля — безцінний ресурс. В європейських країнах ринок землі також стартував із низьких цін, проте незабаром земля подорожчала. Отже і в Україні, вже через кілька років після відкриття ринку, вона може п'ятикратно, а то і більше подорожчати.

 

Інтерв'ю
Останніми роками в Україні спостерігаються значні зміни клімату. Регіони, які раніше були більш посушливими, поповнюються опадами, вологіші ж області, навпаки, висушуються. Крім того, температурний режим у кожному регіоні різний. Хоча... Подробнее
Директор Інституту обліку і фінансів НААН України, академік НААН Валерій Жук
Після майже 20-річної перерви агрофірмам знову доводиться сплачувати податки на загальних засадах. Ясна річ, сільгоспвиробники не звикли до такого. От і стогнуть зараз сільські бухгалтери, бо і звітність значно ускладнилась, і податківці... Подробнее

1
0