Спецможливості
Новини

Як Україні уникнути обвалу ціни на старті ринку землі?

25.01.2020
832
Як Україні уникнути обвалу ціни на старті ринку землі? фото, ілюстрація

Україні загрожує обвал цін на землю одразу після впровадження ринку землі.

Таке застереження висловив Роман Федишин, засновник першого в Україні та найбільшого в Західному регіоні гуртового ринку ОРСП «Шувар».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «Інфо-Шувар».

«Поляки на старті продавали земельні ділянки по 700-800 EUR/га, сьогодні вартість землі в Польщі становить 7000 EUR/га. Україна має всі шанси повторити польський досвід», — зазначив пан Федишин під час інтерв’ю.

Експерт зазначає, що головною причино падіння ціни на ринку Польщі стали нерівні конкурентні умови на старті ринку землі.

Дрібні та середні аграрії не мали достатньо грошей на покупку навіть тих ділянок, які вони обробляли.

Цим скористалися платоспроможні бізнесмени, які потім продавали землю значно дорожче. Те саме може статись і в Україні.

«Запобігти цьому реально через Державний Земельний Банк. Цей інструмент ми можемо використовувати як раз для створення рівних конкурентних умов і встановлення справедливої ціни на землю вже на старті ринку. ДЗБ міг би щорічно скуповувати на 10 млрд грн. землю у пайовиків і потім продавати її аграріям, припустимо, по $3000/га або здавати в оренду по ринковій ціні. Вилученими грошима ми зможемо забезпечити всі державні програми, спрямовані на розвиток аграрного бізнесу», — каже пан Федишин.

 

Інтерв'ю
ВВП Угорщини в 2016 році зросло на 3,5-5% і вона потрапила в число 7 країн ЄС, чий дефіцит бюджету склав менше 3%. «Україна - одна з найбільших наших сусідніх держав. У 2016 році двосторонні україно
Наталія Гордійчук, засновниця компанії "Агрітема"
"Агріте­ма" своїми біорішен­ня­ми кар­ди­наль­но змінює підхід до зем­ле­роб­ст­ва. Про біоінно­вації, які по­над 10 років компанія на­дає аг­раріям, розповідає засновниця — Наталія Гордійчук.

1
0