Спецможливості
Новини

Через затяжну прохолодну весну пасічники втратили близько 30% бджіл, — експерт

07.12.2021
1023
Через затяжну прохолодну весну пасічники втратили близько 30% бджіл, — експерт фото, ілюстрація

Через це на ринку України виник дефіцит бджолопакетів. Внутрішня потреба у бджоломатках становить понад 2 млн особин, а потреба у бджолопакетах — понад 1 млн штук.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на zemliak.com.

«Через складні погодні умови, зокрема, затяжну прохолодну весну, у поточному році пасічники втратили близько 30% бджіл. Також негативно впливає на кількість бджіл та силу бджолиних сімей використання шкідливих для комах хімічних засобів у сільському господарстві», — ідеться у повідомленні.

Зменшення кількості медоносних рослин, особливо дикоросів, також не сприяє розвитку бджільництва. 

«Саме бджоли, а не мед є найбільшою цінністю для справжнього пасічника, адже вони є ключовим «засобом виробництва», що виробляє мед та інші продукти бджільництва. Треба зберігати наших бджіл, постійно збільшувати їх кількість. А це все складніше робити», — зазначає Валерій Курейко, бджоляр із 40-річним стажем та співвласник ТМ «Знатний Мед». 

Згідно даних Міністерства статистики, за період січень-серпень 2021 р. Україна експортувала 164379,8 кг живих бджіл. Якщо врахувати, що зазвичай один бджолопакет складається із 1,5 кг бджіл, це становить понад 109,5 тис.

 

Інтерв'ю
Ма­рек Руж­няк— влас­ник гру­пи ком­паній Agro-Land Group
Аг­рар­на Поль­ща та­кож міцно «при­кипіла» до Ук­раїни, ад­же польські тех­но­логії, техніка, посівний та насіннєвий ма­теріал уже дав­но от­ри­ма­ли схва­лен­ня ук­раїнських сільгоспви­роб­ників і
Керманичі вітчизняного АПК із високих трибун часто стверджують, як важливо розвивати малі й середні підприємства, сімейні ферми, запроваджувати переробку, та запевняють у всебічній підтримці таких виробників. Чи є підґрунтя в подібних... Подробнее

1
0