Спецможливості
Новини

З Туреччини намагалися завезти томати, заражені злісним шкідником

14.05.2018
2025
З Туреччини намагалися завезти томати, заражені злісним шкідником фото, ілюстрація

До України не пустили заражені томати з Туреччини, пише propozitsiya.com з посиланням на  УНІАН. За інформацією прес-служби, заражені південноамериканською міллю овочі будуть повернуті в країну-експортера.

В Одеському морському торговельному порту затримали понад 20 тонн турецьких помідорів, заражених південноамериканської міллю. Як повідомили УНІАН в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Одеській області, зазначений карантинний шкідник був виявлений 10 травня під час проведення фітосанітарного контролю імпортних вантажів.

"Фітосанітарні інспектори Одеського морського торговельного порту у вантажі свіжих помідорів вагою 20,77 т, походженням з Туреччини, виявили карантинний шкідливий організм - південноамериканську томатну міль (Tuta absoluta Meyr)", - йдеться в повідомленні. Зазначається, що заражений вантаж буде повернено до країни-експортера.

Державна ветеринарна та фітосанітарна служба України виявила у партії іспанських помідорів вагою майже 4,5 тонн небезпечного шкідника - південноамериканську томатну міль. Про це повідомляє прес-служба відомства. Томати надійшли до України зі Словаччини через пункт карантину рослин «Ужгород». Продукцію затримали та повернули відправнику.

Відомо, що південноамериканська томатна міль - Tuta absoluta Meyr - небезпечна тим, що пошкоджує рослини пасльонових в будь-якій фазі - від початку сходів до повного дозрівання врожаю. Крім томатів, вона пошкоджує баклажани, перець, фізаліс, картоплю і багато дикорослих і декоративних рослини пасльонових. Вона здатна вижити і дати потомство за будь-яких умов, в будь-якому місці та в будь-яку пору року, де тільки виявиться. Томатна міль розвивається дуже швидко. Може призводити до втрати врожаю до 100%.

Розповсюджується з розсадою і плодами томатів у всіх фазах розвитку, також з пакувальним матеріалом, ґрунтом, інвентарем, рослинними рештками.

За останній час шкідник активно поширився, внаслідок чого, на даний момент масово зустрічається в Південній Америці, Європі та країнах Середземномор'я. Є об'єктом карантину в багатьох країнах.

Інтерв'ю
Каролін Спаанс, радник із питань сільського господарства Посольства Королівства Нідерланди в Україні
Каролін Спаанс із серпня 2016-го обіймає посаду радника з питань сільського господарства в Посольстві Королівства Нідерланди в Україні. Ми вирішили поцікавитися найбільш перспективними напрямками
За високої інтенсивності інвазій паразитарні захворювання можуть завдавати господарствам чималого виробничого клопоту та призводити до вагомих економічних збитків. Так, за даними фахівців, втрати молочної продуктивності можуть сягати 20-60... Подробнее

1
0