Спецможливості
Новини

Від клубу — до фермерства: у Кривому Розі діджей вирощує мікрозелень

12.12.2020
846
Від клубу — до фермерства: у Кривому Розі діджей вирощує мікрозелень фото, ілюстрація
Олександр Вальмонт

Один з відомих у Кривому Розі діджеїв зайнявся мікрофермерством. Цьому сприяли карантинні обмеження, адже діяльність нічних клубів опинилась під забороною, а на життя треба було все одно якось заробляти.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на news.24tv.

Разом із помічником вирощують до 20 культур, які охоче купують місцеві кафе, ресторани, а також містяни, які хочуть урізноманітнити свій раціон. Як вдалось перекваліфікуватись з діджеїнгу до мікрофермерства, дізнавались журналісти.

Наприкінці 2019 року відомий у Кривому Розі діджей Олександр Вальмонт спробував себе для цікавості у вирощуванні мікрозелені. Як виявилось, не прогадав. Під час весняного карантину через COVID-19 нічні клуби зачинили. Тож мікрофермерство допомогло пережити йому складний період.

«Я поставив редиску під фітолампи. Вона виросла і я просто її відірвав, спробував. І ось 2 листочки були на смак як редиска. І я подумав, навіщо чекати, можна і так їсти», — розповів Вальмонт.

На фермі площею у 80 квадратних метрів вирощують до 20 видів культур: соняшник; гірчиця; листя салату; петрушка; редис; амарант; базилік; фіолетова капуста; горох; сочевиця; а також їстівні квіти для сервірування страв.

Продажі здійснюють телефоном і через власну інстаграм-сторінку. На брак клієнтів не скаржаться, хоча й працюють тільки по місту.

Коли ми тільки починали вирощувати, було приблизно 20-25 видів. Зараз ми звели до мінімуму, до найпопулярніших культур. 

На цій мікрофермі працює всього 2 людини. Допомагає діджею-мікрофермеру Олег Томілін. Хлопець навчається на агробіотехнолога на третьому курсі столичного університету біоресурсів та природокористування. Продовжує родинну династію агрономів. Втім потрапив на ферму мікрозелені волею долі. І жодного разу не пожалкував.

Вальмонт зазначив, за аналогією ферм, де коровам вмикають класичну музику для покращення надоїв, для кращої врожайності вмикає своїм підопічним електронну музику. Чи є від того ефект, підтверджень немає, але діджейська практика зайвою не буде.

Щойно карантинні обмеження в роботі нічних клубів скасують, хлопець повернеться до улюбленої діджейської справи, якою займається 12 років. Але і мікрофермерство не покине.

Інтерв'ю
    Із кожним роком земельне питання стає все гострішим. Часто-густо законодавчі акти ініціюють і реалізують люди дуже далекі від землі і сільського господарства. Тож 2004 року задля захисту прав власників паїв і подолання корупції та... Подробнее
У середині грудня офіційно було повідомлено про створення нової громадської організації — «Всеукраїнського аграрного форуму», метою якої є об’єднання  всіх сільськогосподарських організацій задля спільної продуктивної роботи й ефективної... Подробнее

1
0