Спецможливості
Новини

Італія планує використовувати зграї дронів проти бур'янів

31.08.2017
2182
Італія планує використовувати зграї дронів проти бур'янів фото, ілюстрація
1,5-кілограмові апарати будуть літати над полями і складати карту місцевості

Італійські фахівці навчають дрони знаходити бур'яни за допомогою природних алгоритмів, які використовує бджолиний рій. 1,5-кілограмові апарати будуть літати над полями і складати карту місцевості, пише propozitsiya.com з посиланням на agriculture.by.

«Ми спостерігаємо за поведінкою бджіл і дізнаємося, як вони колективно вирішують проблеми. Правила взаємодії бджіл можуть бути адаптовані для стайнях роботів», - пояснює Віто Тріану з Інституту когнітивних наук і технологій Національної дослідницької ради Італії.

Дешеві камери, встановлені на дронах, не будуть мати достатній дозвол, щоб зробити чітке зображення. Але якщо дрони зберуться в зграю і з'єднають інформацію, то карта вийде точною до сантиметрів.

Подібний алгоритм використовують медоносні бджоли. Вони вибирають найкраще місце для гнізда, навіть якщо ніхто з окремих бджіл не володіє повною інформацією.

Карти бур'янів допоможуть фермерам точніше розпорошувати пестициди. Це не тільки більш екологічний спосіб обробки полів, а й дешевший. Один дрон зможе літати протягом 20-30 хвилин, і для складання карт доведеться використовувати кілька зграй, що змінюватимуть одна одну за принципом естафети.

Перший рій дронів буде випущений в поле цукрових буряків наступної весни. На думку В. Тріану, квадрокоптера можна буде найняти або ж купити. Першими клієнтами можуть стати кооперативи, так як володіти зграєю дронів для одного фермера може виявитися накладно.

Дослідницький проект SAGA фінансується ЄС.

Ключові слова: дрон, карта полей, БПЛА

Інтерв'ю
Засновник Генріх Драйєр з історичним логотипом компанії з часів  заснування та найновіша сівалка точного висіву Amazone Precea
Засновник сучасної групи Amazone (на той момент підприємство називалось «Фабрика з виготовлення сільськогосподарських машин та знарядь H. Dreyer») Генріх Драйєр почав свою діяльність у 1883 році з виробництва зерноочисної машини. Незадовго... Подробнее
Новообрана Верховна Рада за швидкістю прийняття законів змагається з Верховною Радою УРСР комуністичних часів, коли будь-яке питання голосувалося за хвилину: «Хто за? Хто проти? Хто утримався? — Одноголосно». Блискавично розробили і внесли... Подробнее

1
0