Спецможливості
Новини

«Штучне» м'ясо можна робити з водоростей, — вчені

19.09.2020
1116
«Штучне» м'ясо можна робити з водоростей, — вчені  фото, ілюстрація

Водорості останнім часом набувають все більшої популярності в секторі харчування і кормів. Високий вміст білка дозволяє використовувати їх для виробництва альтернативних м'ясних продуктів. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на labiotech

«Мікроводорості фотосинтезують і досить ефективні в цьому, але вимагають набагато менше місця або поживних речовин, ніж наземні рослини», — сказав доцент Сорбонського університету П'єр Крозе. 

За словами вченого, в даний час отримання нового штаму водоростей за допомогою генної інженерії займає всього кілька тижнів. Таким чином, технічно вони повинні бути в змозі ефективно замінювати бактерії і дріжджі, які, як правило, вимагають більш складних середовищ для вирощування.

Водорості спіруліна і хлорела давно потрапили на ринок в якості харчових добавок і барвників. Крім того, вони також є відмінним джерелом білка, що відкриває безліч можливостей для виробництва аналогів м'яса і веганської їжі.

Наприклад, в липні компанія Unilever, уклала партнерство з британською компанією Algenuity в сфері розробки харчових продуктів з вмістом білка водоростей. 

«Водорості — джерело високоякісного білка рослинного походження — сказав віце-президент з науки і технологій Unilever Манфред Абен. — Продукти з них сподобаються самим різним споживачам. Вони спрямовані на веганів і вегетаріанців, а також для флекситаристів і м'ясоїдів, які прагнуть скоротити споживання продуктів тваринного походження». 

У минулому році, про подібне партнерство з Nestlé оголосила голландська Харчова і біохімічна компанія Corbion. 

Інтерв'ю
На початку 2025 року набере чинності Закон «Про аграрні ноти». Він впроваджує новий фінансовий інструмент – аграрні ноти, які функціонуватимуть в електронному вигляді. Очікується, що ноти спростять доступ українських сільгоспвиробників до... Подробнее
Вибір технології обробітку ґрунту — це одвічне спірне питання серед вітчизняної та світової агроспільноти. І справді, золотої середини тут немає. Адже в різних регіонах одні й ті самі підходи будуть показувати різні результати. Незважаючи... Подробнее

1
0