Спецможливості
Новини

Індія увійшла в трійку провідних покупців української пшениці

29.11.2016
1478
Індія увійшла в трійку провідних покупців української пшениці фото, ілюстрація
Першу партію української пшениці - 52,1 тис. т Індія імпортувала ще в червні. У першому кварталі нового 2016/17 МР країна закупила ще 410,3 тис. т, а на сьогодні загальний обсяг поставок української зернової в цю країну з початку року вже перевищив 1 млн. т

Індія, яка традиційно була найбільшим імпортером української соняшникової олії та гороху, в поточному сезоні може увійти і в трійку найбільших покупців української пшениці. Таке припущення висловив аналітик аграрного ринку ПроАгро Ярослав Левицький, пише propozitsiya.com.

За його словами, недостатній обсяг привів до високих цін місцевої пшениці в Індії і зумовив нагальну потребу в імпорті зернових. Щоб зробити привізну пшеницю більш доступною, уряд країни знизив в кінці вересня ввізне мито на неї з 25% до 10%.

Першу партію української пшениці - 52,1 тис. т Індія імпортувала ще в червні. У першому кварталі нового 2016/17 МР країна закупила ще 410,3 тис. т, а на сьогодні загальний обсяг поставок української зернової в цю країну з початку року вже перевищив 1 млн. т. З огляду на те, що в минулому році Україна пшеницю в Індію не поставляла, початок поставок можна вважати справжнім проривом - таким же, який в 2015/16 МР був здійснений в Таїланд, каже експерт.

До речі, українська пшениця в поточному сезоні не тільки стрімко завойовує індійський ринок, а й успішно витісняє з нього свого основного конкурента - австралійське зерно, якого місцеві імпортери на сьогодні закупили вполовину менше. Всього, за оцінкою USDA, Індія в поточному сезоні імпортує 3 млн. т пшениці, і з них, як ми вважаємо, мінімум 2 млн. т країна закупить в Україні.

Такий обсяг закупівель майже напевно забезпечить Індії місце в трійці провідних імпортерів української пшениці в поточному сезоні разом з Таїландом, який поки що лідирує в цьому списку.

А ось Єгипет, який був основним покупцем нашої зернової попередні кілька сезонів, але останнім часом віддає явну перевагу російської пшениці, швидше за все, в цей раз не увійде навіть в ТОП-5 експортерів.

Ключові слова: експорт, експорт зерна

Інтерв'ю
Валентина Болоховська, лауреат Державної премі України в галузі науки й техніки, один із засновників "БТУ-Центр"
«БТУ-Центр» — один із найвідоміших в Ук­раїні вітчиз­ня­них ви­роб­ників біологічних про­дук­тів для сільсько­го гос­по­дар­ст­ва. Ком­панія пра­цює з 1999 ро­ку, й звідтоді на ри­нок ви­ве­де­но чи
Земельна реформа аж ніяк не завершилася з прийняттям закону про обіг сільськогосподарських земель. Вона потребує прийняття супутніх законів та підзаконних актів, що забезпечать функціонування ринку землі. Про долю цих законів і... Подробнее

1
0