Спецможливості
Новини

Індія та Іспанія — світові лідери з часниківницва

09.12.2016
1390
Індія та Іспанія — світові лідери з часниківницва фото, ілюстрація
Одна з переваг Індії на експортному ринку полягає в тому, що основний сезон поставок звідси – це лютий-квітень, тоді як у Китаї та низці інших крупних експортерів експорт починається в червні-липні

Індія наростила свій експорт часнику утричі порівняно з попереднім роком. Одна з переваг країни на експортному ринку полягає в тому, що основний сезон поставок звідси – це лютий-квітень, тоді як у Китаї та низці інших крупних експортерів експорт починається в червні-липні. Про це йшлося на 3-му міжнародному конгресі "Український часник", який зараз відбувається в Києві, повідомляє propozitsiya.com.

Провідне місце на ринку часнику як у ЄС, так і в Україні, продовжує займати Китай, де відносно недорога робоча сила і невеликі середні розміри земельних ділянок спонукають багатьох фермерів обрати своєю спеціалізацією цю інтенсивну й досить дорогу культуру.

Основну конкуренцію китайцям на світовому експортному ринку складає Аргентина, зазначив один із учасників конгресу голландець Пітер Бот, директор сімейної компанії Gourmet, котра займається вирощуванням, закупівлями та постачанням часнику і цибулі-шалот. Намагаються вийти на європейський ринок і такі великі експортери часнику, як Бразилія і Єгипет. Але останній поки що налагодив експорт переважно до арабських країн, а на ринок ЄС виходить насамперед з молодим часником.

У США виробництво часнику порівняно невелике - країна займає за його валовим збором лише 8 місце в світі. Виробництво сконцентроване винятково на внутрішній ринок і зосереджене переважно в Каліфорнії - 90% виробництва.

Серед країн ЄС провідним виробником часнику є Іспанія, котра за обсягами виробництва цієї культури займає 2 місце в світі. Цього року, скориставшись недородом у Китаї, іспанці наростили свою частку на ринку ЄС відразу на 20%.

Серед країн Східної Європи найбільшими експортерами часнику до інших країн ЄС виступають Угорщина і Словаччина.

Україна ж навіть власного товарного ринку наситити не може: 70% часнику, що продається через торгові заклади, а це 4-5 тис. т щорічно, завозиться з Китаю.

Ключові слова: чеснок, експорт

Інтерв'ю
У серпні одна з провідних світових агрохімічних і селекційних компаній Corteva Agrisciences провела масштабне опитування підлітків та їхніх батьків у 6 країнах Східної Європи. В ході опитування тих, хто тільки визначається з вибором... Подробнее
Вихід на зовнішні ринки все частіше стає закономірним етапом розвитку успішного бізнесу. Втім, перед керівником, що прийняв рішення про зовнішню експансію, традиційно постає багато запитань. І хоча

1
0