Спецможливості
Новини

Імпортозалежність серйозно шкодить агроринку України

02.08.2017
2405
Імпортозалежність серйозно шкодить агроринку України фото, ілюстрація

За позитивними тенденціями зростання аграрногоринку України впродовж 2010-2016 років криються й негативні тенденції, небезпечні для економіки країни. Це, зокрема, стосується опцій імпорту – це добрива, техніка, нафтопродукти та насіннєвий матеріал, переконаний заступник голови ДП «Укрпромзовнішекспертиза» Сергій Поважнюк, повідомляє propozitsiya.com з посиланням на «Економічну правду».

«В Україну для потреб сільськогосподарського виробництва в значній кількості імпортуються мінеральні добрива, пестициди, техніка, нафтопродукти і насіннєвий матеріал. Сумарні обсяги імпорту цієї продукції протягом досліджуваного періоду зросли майже вдвічі, з $2,6 млрд у 2010 році до $4,8 млрд у 2016 році, - пише Положнюк у своєму блозі. - Слід відзначити високі темпи зростання імпорту продукції, яка виробляється в Україні – азотних добрив (+121%) та ґрунтообробної техніки (+112%). Частка імпорту в матеріально-технічному забезпеченні сектора зросла з 19% у 2010 році до 36% у 2016 році. Тобто попит виробників все більше орієнтується на іноземних виробників».

С. Поважнюк стверджує, що відношення обсягів імпорту продукції, необхідної для сільськогосподарського виробництва, до експорту зросло з 26% у 2010 році до 32%. Тобто значна частина приросту експорту аграрної була направлена на імпорт товарів для аграрного виробництва.

Чиновник переконаний, що наведені дані свідчать про негативні тенденції розвитку аграрного сектора Украйни – зокрема, йдеться про посилення імпортозалежності у матеріально-технчному забезпеченні.  

«У секторі формується модель, коли агрохолдинги під експортні контракти зерна отримують кредити на закупівлю іноземної техніки та матеріально-технічні ресурси. -  За таких умов основна додана вартість утворюється за межами нашої держави. І це не дає  реалізувати в Україні синергії природної ренти (сприятливі агрокліматичні умови) та зростання світового попиту на продукти харчування», - вважає С. Поважнюк.

 

 

Інтерв'ю
У сезоні-2017 представництво Syngenta в Україні визнано низкою аналітиків та аграрних ЗМІ однією з найуспішніших транснаціональних компаній в державі. Syngenta Ukraine лідирує в сегменті продажів ЗЗР і насіння, надає консалтингову та... Подробнее
Вважається, що для українського елеватора добрий показник — 3 обороти за сезон (це коли елеватор потужністю одночасного зберігання 50 тис. т за сезон перевалює 150 тис.). Елеватор «Агродар-Бар», розташований у селі Міжлісся Барського... Подробнее

1
0