Спецможливості
Новини

ЄС може надати Україні тимчасові сховища для зернових

15.06.2022
555
ЄС може надати Україні тимчасові сховища для зернових фото, ілюстрація

Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич виступив на засіданні ради ЄС із питань сільського господарства та рибальства.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінагрополітики.

Він окреслив перед євродепутатами ситуацію з експортом української с/г продукції та розповів про першочергові потреби України, зумовлені блокадою морських портів.

«За нинішніх низьких темпів експорту Україна може отримати дефіцит сховищ для врожаю на рівні 10–15 млн тонн. До війни загальна місткість зберігання становила 75 млн тонн зерна, але на сьогодні сховищ залишилося тільки на 60 млн тонн — решта втрачена внаслідок руйнувань та тимчасової окупації. Тому в нас є нагальна потреба в облаштуванні тимчасових зернових сховищ — модульних конструкцій та поліетиленових пакетів», — окреслив ситуацію Дмитрасевич.

Уряди ЄС розглянуть можливість надання Україні таких тимчасових сховищ — як результат, це має суттєво допомогти в збереженні врожаю та забезпеченні майбутніх поставок зернових на світові ринки.

«Прискоренню експорту української продукції допоможуть функціональні фітосанітарні та ветеринарні лабораторії в Дунайському порту в Ізмаїлі, достатня кількість лабораторного обладнання на прикордонних пунктах пропуску, через які здійснюється транзит. Україна вже зробила відповідний запит до Європейської комісії», — розповів заступник Міністра.

Маркіян Дмитрасевич подякував за політичну, гуманітарну, військову та фінансову підтримку, яка Україні нині надається державами ЄС, та закликав не припиняти поставки зброї в Україну, оскільки «тільки підтримка територіальної цілісності нашої держави є запорукою світової продовольчої безпеки».

За результатами засідання ради ЄС із питань сільського господарства та рибальства Маркіян Дмитрасевич повідомив, що європейська делегація має наступного тижня відвідати прикордонні пункти пропуску, щоб оцінити ситуацію з перевірками та ще більше зменшити бюрократію на кордонах для проходженню експорту української с/г продукції.

Інтерв'ю
Клінт Мартін
11 липня 2016 року Україна і Канада підписали Угоду про створення зони вільної торгівлі. Це найбільша угода такого плану після ЗВТ з Євросоюзом. 
Олександр Дуда
Сьогодні аграрії все частіше стикаються на своїх полях із посухою, а це означає необхідність  ротації звичних польових культур на більш посухостійкі. Однією із таких може стати  амарант. При середній урожайності в Україні 2 т/га (а на... Подробнее

1
0