Спецможливості
Новини

Єгипет відмовився від українського зерна

29.07.2022
669
Єгипет відмовився від українського зерна фото, ілюстрація

Держкомпанія Єгипту анулювала контракти на постачання 240 тис. тонн українського зерна.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на pik.net.ua.

Компанія забронювала зерно і його мали доставити у лютому та березні, але через вторгнення Росії в Україну товар не потрапив до Єгипту.

За словами джерел, Генеральне управління з постачання товарів Єгипту (GASC) звільнило українські компанії «Нібулон» та Inerco («дочка» Kernel), від зобов’язань з постачання зерна, попри те, що в контрактах GASC немає пункту про форс-мажор.

Зазначається, що раніше GASC надавало трейдерам відстрочку для відправлення вантажів, якщо можливо, іншими маршрутами (залізничним або автотранспортом).

Чотири партії зерна із п’яти не встигли завантажити. За словами трейдерів, анульовані вантажі було куплено у грудні за ціною 346-360 дол. за тонну, включаючи вартість доставлення.

Після спровокованого війною стрибка цін на зернові, GASC заплатила у квітні 494,25 дол. за тонну пшениці. Ще одна партія зерна вже завантажена і чекає на виправлення з порту Чорноморська в рамках досягнутих угод Росії та України.

Зазначається, що Єгипет, один з найбільших у світі імпортерів пшениці, дуже залежав від постачання пшениці з чорноморського регіону, перерваного російським вторгненням в Україну 24 лютого.

Відтоді Єгипет прагнув диверсифікувати постачання пшениці, і закупив у липні понад мільйон тонн через тендери та прямі закупівлі, щоб збільшити свої стратегічні запаси.

Ключові слова: Єгипет, українське зерно

Інтерв'ю
Богдан Шаповал, директор UFEB
Хто з сільгоспвиробників (навіть невеликих за обсягами виробництва) не мріє експортувати продукцію та отримувати за неї тверду валюту? Порадити кому варто розпочинати експорто-орієнтовану діяльність,
Про глобальне потепління говорять уже кілька десятиліть. Які конкретні практичні наслідки від нього вже відчуло сільське господарство України і на що ще очікувати розповідає найавторитетніший в

1
0