Спецвозможности
Новости

Група АГРОТРЕЙД експортувала майже 120 тисяч зерна через «зерновий коридор»

02.12.2022
342
Група АГРОТРЕЙД експортувала майже 120 тисяч зерна через «зерновий коридор» фото, иллюстрация

З серпня, коли з українських портів почали виходити перші пароплави з українським збіжжям, Група АГРОТРЕЙД експортувала 40 тисяч тонн кукурудзи, сім тисяч тонн сої та 70 тисяч тонн пшениці. Найближчим часом компанія планує вивезти ще 30 тисяч тонн пшениці. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресреліз АГРОТРЕЙД.

«Враховуючи, складність ситуації, спричинену війною, ми вважаємо це непоганим результатом цьогорічного експорту через порти», — сказав директор департаменту зовнішньоекономічної діяльності Групи АГРОТРЕЙД Андрій Бут.

Але, за словами Бута, зерновий коридор хоча і працює, проте досить повільно. Наприклад, у Стамбулі інспекційні команди, до складу яких входять представники України, рф та Турції, встигають перевірити чотири-п’ять пароплавів за добу, а бувають дні, коли не інспектується жодне судно. До цього додається погода: у шторм робота зупиняється.

«Відповідно, термінали забиті, темпи експорту скорочуються навіть у порівнянні з літнім періодом», — зазначає Бут.

Це вплинуло на вартість зерна. Наприклад, якщо у серпні-вересні ціна кукурудзи в порту становила 215-220 долларів, то тепер впала до 200 долларів.

Загалом, за словами експерта, з початку роботи зернового коридору Україна експортувала близько 12 мільйонів тонн зерна. 

«Це не ідеально, але такий темп дозволяє функціонувати українському аграрному сектору», — підсумував Андрій Бут.

Интервью
Владимир Яковчук, генеральный директор Евралис Семенс Украина
Генеральный директор ООО «Евралис Семенс Украина» Владимир Яковчук рассказывает о новинках французского семенного бренда в сезоне-2017 и "закулисной" жизни компании.    
    Новые «Правила использования воздушного пространства Украины» вызвали немало вопросов и нареканий со стороны пользователей дронов. Мы пообщались с руководителем компании Drone.ua Валерием Яковенко, чтобы узнать, какие же последствия... Подробнее

1
0