Держава створює умови для розвитку земельних олігархів, – заступник голови ВАР
Той дизайн реформи ринку землі, який сьогодні пропонується і урядом, і депутатами, - це хороша модель для розвитку великих холдингів, тобто олігархів. На цьому сьогодні, під час прес-конференції, присвяченій проблемам молочної галузі, наголосив заступник голови ВАР Михайло Соколов. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-центр ВАР.
Заступник голови ВАР зазначив, що у альтернативному законопроекті, який уряд подав на розгляд Верховної Ради, дійсно відтерміновано можливість брати участь у ринку землі в Україні іноземцям. Однак, обмеження на володіння землею «в одні руки» не зменшено. Наразі законопроект передбачає обмеження на володіння землею до 0,5% площі с/г земель України, що становить близько 210 тис. га «в одні руки».
«Це – мегахолдинги, таких у світі не існує. Ми будемо єдиною країною у світі з такими латифундіями, якщо це обмеження не приберуть», - сказав Соколов.
Обмеження на володіння землею потрібно знижувати ще й тому, що такий сценарій невигідний країні, оскільки агрохолдинги не забезпечують тієї кількості робочих місць та надходжень до бюджетів місцевих громад, як малі та середні сільгоспвиробники.
«В чому проблема? Якщо ми візьмемо статистику, то побачимо, що у підприємств, які обробляють менше 50 тис га землі, кількість працівників вдвічі більша ніж у агрохолдингів. Так само у півтора рази вища у них додана вартість продукції. Це означає, що малі та середні господарства забезпечують більше робочих місць, сплачують більше податків. Тому неправильно створювати в країні умови для формування земельних латифундій», - зазначив Соколов.