Спецможливості
Новини

Державні землі повернули громадам, Держгеокадастр ліквідують

14.11.2019
2991
Державні землі повернули громадам, Держгеокадастр ліквідують фото, ілюстрація

Верховна рада попередньо повернула в управління місцевим громадам державні землі за межами населених пунктів, а також запустила ліквідацію Держгеокадастру.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на epravda.com.ua.

Відповідний законопроєкт №2194 в першому читанні підтримало 272 депутатів, серед яких 230 голосів належало депутатам з партії «Слуга народу».

Головні зміни, які пропонуються документом, можна звести до трьох позицій.

По-перше: сільським, селищним і міським радам повертаються повноваження щодо управління землями місцевих громад за межами населених пунктів. Тобто, землі повертаються до комунальної власності.

«Органи місцевого самоврядування у даний час контролюють лише близько десятої частини неприватизованих земель. В той же час управлінські рішення щодо землі, які приймаються призначеними із Києва чиновниками територіальних органів Держгеокадастру, далеко не завжди можуть розглядатися як такі, що відповідають інтересам сільських громад», — зазначається в пояснювальній записці.

Усі місцеві громади були позбавлені цього права з 1 січня 2002 року із набранням чинності Земельного кодексу.

По-друге: документ пропонує відмовитись від існування «спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин», тобто від Держгеокадастру.

Передбачається, що його замінить сервісний орган, який буде займатись кадастровою діяльністю та геопросторовими даними.

По-третє: відбувається дерегуляція земельних відносин.

Зокрема, скасовується необхідність погоджувати з Кабміном питання продажу іноземним компаніям земельних ділянок несільськогосподарського призначення державної і комунальної власності.

Також передбачається надати місцевим органам право самим змінювати цільове призначення земельних ділянок приватної власності. Сьогодні ці погодження здійснює Верховна Рада, проте, як зазначають автори, ці повноваження Рада майже не реалізує.

Крім цього, планується надати місцевим органам функції із здійснення державного контролю за використанням та охороною земель.

 

Інтерв'ю
Попри бурхливий розвиток аграрного сектору в економіці України рівень проникнення агрострахування у сільське господарство коливається на позначці 2-3%. Натомість світовий досвід підказує, що становлення потужної аграрної держави неможливе... Подробнее
Зазвичай аграрні видання пишуть про здобутки агрохолдингів, знаних в областях, популярних аграріїв, що засідають по облрадах. Ми вирішили піти іншим шляхом і хочемо познайомити Вас із простим фермером

1
0