Спецможливості
Новини

Держпідтримка фермерства: перспективи для фермерів і вигода державі

28.09.2017
1950
Держпідтримка фермерства: перспективи для фермерів і вигода державі фото, ілюстрація
Підтримавши фермерів, уряд розраховує отримати ефект у вигляді відродження села

Нещодавно уряд схвалив представлену Мінагрополітики концепцію держпрограми розвитку фермерства в Україні. Про те, які перспективи відкриваються у фермерів завдяки реалізації цієї програми і яку вигоду від цього отримає держава, розповів перший заступник міністра агрополітики та продовольства України Максим Мартинюк, пише propozitsiya.com за матеріалами biz.nv.ua.

Як зазначив чиновник, підтримавши фермерів, уряд розраховує отримати ефект у вигляді відродження села.

"Фермери традиційно спеціалізуються на нішевих високомаржинальних видах діяльності, які складно піддаються механізації. Садівництво, вирощування ягід, утримання великої рогатої худоби передбачають високий рівень використання ручної праці. Якщо у нас в кожному селі буде 3-4- 5 фермерів, які створять робочі місця, які будуть залучати членів своєї сім'ї до роботи в сільському господарстві, то я більш ніж упевнений, що такі села будуть соціально стабільними, вони будуть мати потенціал до розвитку і ми  врешті переламаємо ті негативні тенденції, які зараз існують і в демографії, і в економіці сільської місцевості", - каже М. Мартинюк.

Тобто розвиток фермерства для уряду дорівнює розвитку сільської місцевості.

Також він додав, що це перший документ в Україні, який під тезу про важливість фермерства має чітке фінансування. У проекті бюджету на 2018 рік запропоновано виділити на підтримку цієї категорії сільгоспвиробників 1 млрд грн. У зв'язку з переходом уряду до трирічного бюджетного планування, найближчі 3 роки рівень підтримки розвитку фермерства буде зберігатися на рівні не нижче, ніж у 2018-му.

"Три роки стабільної і прогнозованої підтримки – це дуже значимий фактор для розвитку галузі і ми розраховуємо, що він дасть позитивний ефект, що вийде за межі АПК. Ключові індикатори ефективності – збільшення робочих місць (до 0,5 млн з нинішніх 0,1 млн) і збільшення питомої ваги продукції, яку виробляють фермерські господарства, в ВВП аграрної галузі (з поточних 6-8% до 12%). Також ми будемо моніторити динаміку технічного переоснащення фермерів, підвищення їх продуктивності, розширення площ під нішевими культурами і органікою, збільшення кількості фермерських господарств, у тому числі шляхом переходу господарств населення в цей статус.

Уряд досить гнучкий у плані трансформацій програм підтримки. Ми зможемо коригувати їх перелік і наповнення, якщо побачимо неефективність, або отримаємо фідбек від фермерів про їх неактуальність", - акцентував увагу заступник міністра.

При цьому М. Мартинюк підкреслив, що сільське господарство не буде моноформатним і мова не йде про те, що агрохолдинги треба розформувати і замінити всіх фермерами. Фермерство потрібно підтримувати, як основу розвитку сільських територій. І тут альтернативи немає, підкреслив заступник міністра АПК.

Інтерв'ю
Ця мо­ло­да краси­ва дівчина гордо на­зи­ває се­бе донь­кою ферме­ра. Їхнє госпо­дарст­во «Геліос-1», що розта­шо­ва­не по­близу Каховки на Хер­сонщині, два ро­ки займається ви­ро­щу­ванням черво­ної квасолі, а торік стало навіть ліде­ром... Подробнее
У березні Асоціація «Укрсадпром» обрала нового голову. Ним став Юрій Вахель. Про себе він розповідає, що «родом з олійно-зернового бізнесу». Сайт «Пропозиція» розпитав у нового голови асоціації про поточну ситуацію з арештом рахунків... Подробнее

1
0