Спецвозможности
Новости

Господарства активно розпродують запаси столових буряків

31.03.2023
347
Господарства активно розпродують запаси столових буряків фото, иллюстрация

Торгово-закупівельна діяльність на ринку столового буряка в Україні з початку березня була досить стабільною. Однак уже на початку поточного тижня ситуація в даному сегменті різко змінилася, і попит на дану продукцію помітно впав.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Щоб активізувати торгово-закупівельну діяльність, українські фермери знижують ціну на цю продукцію. Буряк на українському ринку пропонують до продажу по 5-7 грн/кг, що в середньому на 14% дешевше, ніж тижнем раніше. При цьому експерти проєкту говорять про збільшення пропозиції некондиційних буряків, які виробники готові відвантажувати від 2 грн/кг.

Знижувальний ціновий тренд експерти проєкту пов’язують зі збільшенням пропозиції столових буряків на ринку, оскільки ті господарства, які раніше утримувалися від продажів, зараз активно розпродають наявні обсяги. При цьому досить рясною залишається пропозиція некондиційних коренеплодів, що також чинить тиск на ціни на якісну продукцію.

Варто зазначити, що наразі ціна на столовий буряк в Україні вже в середньому в 1,6 разів нижча, ніж наприкінці березня 2022 року. При цьому деякі учасники ринку не виключають, що тенденція зниження цін на ринку буряків збережеться й надалі, попри сезонне скорочення пропозиції цієї продукції. Свою думку вони пояснюють досить великими запасами столових буряків у місцевих сховищах.

Ключевые слова: столові буряки

Интервью
Николай Орлов
До конца 2016 года парламент должен принять Закон об обороте земель сельскохозяйственного назначения. Этот закон может открыть рынок земли в Украине.
Українська делегація на продовольчій виставці в Японії. Крайній праворуч - Юрій Луценко
Япония, как известно, - одна из самых богатых стран мира. При этом по количеству населения лишь немного уступает России. А еще очень ограничена в земельных ресурсах, поэтому большинством продуктов обеспечить себя не может. Это делает рынок... Подробнее

1
0