Спецможливості
Новини

Держбюджет-2018: на що планують виділити гроші для аграріїв

21.09.2017
2559
Держбюджет-2018: на що планують виділити гроші для аграріїв фото, ілюстрація
На наступний рік в бюджеті закладені 6,3 млрд грн на держпідтримку сільгоспвиробників

Днями уряд подав до ВРУ проект держбюджету на 2018 рік. За словами першого заступника міністра Мінагропроду Максима Мартинюка, на наступний рік в бюджеті закладені 6,3 млрд грн на держпідтримку сільгоспвиробників. На що будуть виділені ці гроші, як розподілятимуться і що зміниться у порівнянні з поточним роком, пише propozitsiya.com за матеріалами delo.ua.

Як зазначив чиновник, у цьому році міністерство вирішило не розпорошувати ресурси на дрібні програми, а сконцентруватися на великих програмах з підтримки, в першу чергу, тваринництва та фермерства.

1. Фермерство - заклали 1 млрд грн (у 2017-му гроші цілеспрямовано під розвиток фермерства не виділялися).

Розподіляти ресурси буде державний фонд підтримки фермерства. Мінагропрод має намір визначити ключові напрямки, на розвиток яких і будуть виділяти гроші, як-то органічне виробництво, садівництво, овочівництво, тваринництво. Відомство обіцяє зробити процес отримання держдотації простим і зрозумілим для дрібного сільгоспвиробника, максимально лібералізувати податкову звітність для фермерів.

Конкретний механізм розподілу цієї суми в міністерстві поки не розробили, але обіцяють затвердити всі необхідні документи в січні 2018 року, щоб вже з лютого фермери мали доступ до держпрограми.

2. Тваринництво - сума зросла з 170 млн грн в 2017-му до 2,3 млн грн.

На гроші можуть претендувати в першу чергу сільгоспкомпанії, які будують або реконструюють тваринницькі комплекси.

3. Квазівідшкодування ПДВ - майже 3 млрд грн.

Ця програма запрацювала в поточному році як заміна пільгового режиму сплати ПДВ для аграріїв. У 2017-му під програму фінансової підтримки підпадали не всі компанії, а лише ті, які спеціалізуються на вирощуванні та розведенні: овочів і баштанних культур, коренеплодів і бульбоплодів (в тому числі картоплі); грибів і трюфелів, цукрових буряків; винограду для виробництва вина і винограду столових сортів на виноградниках; фруктів і ягід; великої рогатої худоби молочних порід; великої рогатої худоби та буйволів для отримання м'яса, коней, ослів, овець, свиней, домашньої птиці, страусів, отриманні шкур хутрових сільськогосподарських тварин, шкіри плазунів і птахів в результаті діяльності з їх розведення на фермах; черв'яків, равликів, молюсків; бджіл і отримання меду і воску.

Фактично Мінагропрод вирішив перерозподілити ресурси - зменшити фінансування програми з компенсації ПДВ та наростити в рази фінансування тваринництва, підтримавши великі інвестпроекти в галузі.

Незважаючи на хвилю критики, змінювати механізм розподілу грошей в рамках цієї програми на 2018 рік не будуть.

"Механізм зрозумілий і прозорий, скільки сплатив ПДВ - стільки отримав дотації. Якщо на всіх повністю грошей в бюджеті в певний місяць не вистачає, всі отримують, наприклад, 70% від сплаченого ПДВ", - пояснює М. Мартинюк.

4. Компенсація вартості сільгосптехніки - закладено 1 млрд грн.

5. Державна підтримка хмелярства, садівництва і виноградарства - стаття витрат відсутня.

6. Здешевлення кредитів - фінансування програми скорочено з 300 млн грн в минулому році до 66 млн грн.

"Ми сподіваємося, що сільгоспвиробники, які підпадали під урізані програми, зможуть залучити кошти через інші, більші і пріоритетні для нас програми", - прокоментував перший заступник міністра.

У попередні роки держпрограми підтримки аграріїв були не дуже ефективні - кошти просто не доходили до реципієнтів програми, а механізм розподілу був складний, незрозумілий і корупційний. У Мінагропроді обіцяють все спростити. Крім того, в ВРУ, через яку необхідно провести держбюджет, як ніколи багато представників агарної галузі.

Нагадаємо, що в 2017 році на підтримку сектора заклали 5,5 млрд грн.

Інтерв'ю
Горіхівництво залишається чи не найприбутковішим напрямком садівництва
Цікавість до горіхівництва як до прибуткового бізнесу зростає. Про особливості цього сегменту розповідає директор Інституту горіхоплідних культур Віталій Радько.     
Кооперація в агросекторі – це забезпечення зайнятості та соціальної інтеграції.  У світі кооперативи є елементом самодопомоги і отримують преференції від держави. 

1
0