Спецможливості
Новини

Міські ферми можуть приносити до $ 160 млрд щорічно

06.03.2018
1394
Міські ферми можуть приносити до $ 160 млрд щорічно фото, ілюстрація

Група дослідників з США та Китаю за участю Google розробила першу в світі модель оцінки урбаністичних посадок на основі великих даних. Для збору відомостей дослідники використовували платформу Earth Engine, а також демографічні та метеорологічні дані. Результати спостережень опублікували в журналі Earth's Future, передає propozitsiya.com.

Виявилося, що при повномасштабному впровадженні міської агрокультури по всьому світу щорічно можна буде виробляти до 180 млн тонн продуктів. Таким чином, одні тільки міські посадки зможуть забезпечити близько 10% від вироблених у світі бобових, коренеплодів, бульбоплодів і овочевих культур. Прогодувати все населення міські господарства не зможуть, але частково зможуть поповнювати запаси продуктів.

Але міська агрокультура має й інші переваги. Як зазначає WIRED, міські ферми здатні скоротити ефект «міського острова тепла», при якому температура повітря в межах міста перевищує температуру в передмістях.

Експерти також вивчили, як сільськогосподарські угіддя впливають на накопичення і розлив зливових вод, азотофіксацію і споживання електроенергії. Аналіз показав, що вплив на всі ці чинники принесе вигоду в розмірі $ 80- $ 160 млрд на рік. Що стосується електроенергії, то створення міських посадок заощадить до 15 млрд кВт * год на рік, що можна порівняти з 50% електроенергії, виробленої сонячними панелями в США. Як пояснюють вчені, економію електроенергії забезпечить додаткове утеплення будинків за рахунок розташування грунту на даху (сучасні міські городи часто обладнують на дахах).

Багато країн вже вводять програми підтримки міського сільського господарства. Так, в США в штаті Каліфорнія за установку майданчиків для вирощування овочів власники нерухомості отримують податкові пільги.

У сферу міського агрогосподарства також приходять вертикальні ферми. У найближчі два роки німецький стартап Infarm обладнає в країнах Євросоюзу мережу з 1000 модульних вертикальних ферм для вирощування листових овочів. Американський стартап Plenty має намір відкрити 300 ферм в Китаї, а згодом побудувати вертикальні системи вирощування овочів у всіх містах-мільйонниках.

Інтерв'ю
Протягом останніх років соняшник в Україні — одна з найбільш рентабельних культур, яка для багатьох аграріїв є запорукою економічного добробуту. Саме тому Україна — один із найбільших виробників соняшнику та провідний експортер... Подробнее
У серпні одна з провідних світових агрохімічних і селекційних компаній Corteva Agrisciences провела масштабне опитування підлітків та їхніх батьків у 6 країнах Східної Європи. В ході опитування тих, хто тільки визначається з вибором... Подробнее

1
0