Спецможливості
Новини

ГМ-кукурудзу оголосили кориснішою за звичайну

22.02.2018
1504
ГМ-кукурудзу оголосили кориснішою за звичайну фото, ілюстрація
Об'єднавши результати 6000 досліджень, вчені прийшли до висновку, що генетично модифікована кукурудза не просто не шкодить здоров'ю людей і тварин, але також знижує ризик отруєння мікотоксинами - природними забруднювачами зернових культур, овочів і фруктів. Публікація на ця тему вийшла в журналі Scientific Reports, пише propozitsiya.com з посиланням на realist.online.
 
Генетична модифікація дала змогу збільшити врожайність культури від 5 до 24,5% (в залежності від сорту чи гібриду) і зробила її на 36,5% менш сприйнятливою до мікотоксинів.
 
Основне джерело мікотоксинів - цвілеві гриби. Їх наявність у кормах викликає у тварин і людей мікотоксикози, призводить до погіршення продуктивності, репродуктивного здоров'я та стану імунітету. І хоча зерно піддають фізичній і хімічній обробці, невелика кількість мікотоксинів в органічній кукурудзі може зберегтися.
 
У ГМ-культурах значно менше мікотоксинів, тому що вони більш стійкі до ураження комахами, які послаблюють імунну систему рослини і роблять її більш сприйнятливою до розвитку грибів, які виробляють мікотоксини.
 
У своїй роботі група італійських учених розглянула понад 6000 рецензованих досліджень, проведених з 1996 року, і виконала так званий метааналіз - сукупний аналіз, що порівнює результати досліджень, які заслуговують на довіру  присвячених одній проблемі.
 
Метааналіз підтверджує, що ГМ-кукурудза не тільки не становить небезпеки для здоров'я людини, але також і те, що вона дійсно може надати на нього істотний позитивний вплив. Деякі вже називають його «останньою главою» в дебатах навколо ГМО. Крім того, ця інформація може переконати фермерів розглянути потенційні вигоди ГМ-культур для здоров'я і збільшення врожаю.
Ключові слова: ГМО кукуруза

Інтерв'ю
Уявити розвиток будь-якого бізнесу без активного впровадження інформаційних технологій сьогодні неможливо. Вирощування сільськогосподарської продукції на відміну від промислових процесів вкрай чутливо до багатьох непередбачуваних факторів... Подробнее
Швидка зміна кліматичних умов, нестійка економічна ситуація в Україні та світі, обмеження доступу до основних виробничих ресурсів та їхнє суттєве здорожчання змушують як світових, так і вітчизняних аграріїв шукати більш раціональні... Подробнее

1
0