Спецможливості
Новини

Головні аграрні новини, 3-5 травня 2017

05.05.2017
1374
Головні аграрні новини, 3-5 травня 2017 фото, ілюстрація

З посіяних 7,2 млн га озимих зернових культур під урожай-2017 сходи отримано на площі 7,15 млн га (99,7% до посіяних). З них у доброму та задовільному стані знаходиться 6,4 млн га посівів (89,6%), у слабкому і розрідженому стані — 0,7 млн ​​га (9,9%). На площі 36,8 тис. га або 0,5% посіви загинули. Продовжують вегетацію посіви озимих зернових на площі 7,12 млн га, або 99,5% отриманих сходів.

 

FAO оновила свої глобальні прогнози із виробництва зернових на 2017-й у бік поліпшення ситуації в порівнянні з квітневим прогнозом, оскільки підвищилися прогнози на урожай кукурудзи в Бразилії в порівнянні з більш ранніми оцінками до 1 054 млн т. Прогнозований світовий обсяг виробництва рису залишався стабільним на рівні в 506 млн т. Прогноз з виробництва пшениці в 740 млн т також залишився незмінним, оскільки очікуване зниження виробництва в Австралії, Канаді, РФ і США буде компенсовано зростанням виробництва в ЄС, Індії та Марокко.

 

Україна з початку сезону станом на 3 травня 2017-го експортувала 37,2 млн т зернових. На зовнішні ринки поставлено 15,8 млн т пшениці. Експорт ячменю склав 5,13 млн т, кукурудзи — 16,07 млн ​​т, жита — 4,3 тис. т. Також експортовано 302,9 тис. т борошна, в тому числі, 301,7 тис. т — пшеничного.

Лідером зі споживання української борошна є КНДР. Безпосередньо туди поставляється тільки близько 10% експорту борошна, ще близько 20% йде транзитом через Китай. Інтенсивно зростає експорт в Анголу, цей напрямок і надалі вважають перспективним — 2% експорту (7,6 тис. т) у 2015-му, а зараз — 10% (27 тис. т). Зростає експорт в Палестину, Ізраїль і Сомалі.

Комітет Європарламенту з міжнародної торгівлі проголосував проти збільшення квот на імпорт української пшениці, томатів і сечовини. Водночас він проголосував за розширення частини безмитних квот для України на мед (3 тис. т), виноградний сік (500 т), кукурудзу, кукурудзяну муку і гранули (650 тис. т), ячмінну крупу і борошно (7, 8 тис. т), овес (4 тис. т), ячмінь, ячмінну муку і гранули (350 тис. т). Орієнтовно збільшення квот складе $ 196,95 млн.

 

Аграрні розписки на сьогодні діють у секторах овочівництва, ягідництва та органічного землеробства. Наступним етапом розвитку аграрних розписок буде використання їх у сфері тваринництва.

 

Потенціал довготривалогокредитування під заставу сільськогосподарських угідь України може досягти 300-400 млрд грн. Цей потенціал може бути задіяний у процесі введення обороту земель сільськогосподарського призначення в Україні.

В Україні запустять «пілот» з моніторингу земельних відносин. Запуск моніторингу дозволить створити відкриту інформаційну систему, яка відобразить реальний стан земельних відносин. Цей проект стане базою для розробки економічного механізму регулювання земельних відносин на державному та територіальному рівнях.

Інтерв'ю
Віктор Шеремета, заступник Міністра АПК з питань фермерства
На початку жовтня в Міністерстві аграрної політики та продовольства була введена окрема посада заступника міністра з питань фермерства. Ним став Віктор Шеремета, який раніше обіймав посаду Віце-президента Асоціації фермерів і... Подробнее
Кілька місяців тому компанія «Фінтех.Про» запустила унікальну платформу AgroАpp, яка допомагає сільгоспвиробникам швидко одержати фінансування без відсотків і часто без застави. Із сервісом уже співпрацюють найкращі банки України й... Подробнее

1
0