Спецможливості
Новини

Головні аграрні новини, 17-21 липня 2017

21.07.2017
1252
Головні аграрні новини, 17-21 липня 2017 фото, ілюстрація

МВФ погодився відстрочити земельну реформу в Україні. Ключовими вимогами завершення четвертого перегляду програми EFF із МВФ є пенсійна реформа, приватизація і боротьба з корупцією. Також інституція нагадала про необхідність продовження фіскальної реформи і реформи енергетичного сектора.

 

ЄС остаточно схвалив збільшення квот для України. Тепер Україна зможе наростити безмитні поставки до ЄС: на оброблені томати — на 3000 т/рік, пшениці — на 65 тис. т/рік, кукурудзи — 625 тис. т/рік, ячменю — 325 тис. т/рік, меду — 3 тис. т/рік, виноградного соку — 500 л/рік, вівса — 4 тис. т/рік, круп і обробленого зерна — 7800 т/рік. Рішення буде діяти 36 місяців із моменту затвердження.

 

Закон, що передбачає скасування вимоги обов'язкового використання печаток на документах, набув чинності 19 липня. Тепер суб'єкт господарювання має право використовувати у своїй діяльності печатку, але її використання не є обов'язковим. Наявність або відсутність відбитку печатки підприємства на документі не створює юридичних наслідків. Встановлюється адміністративна відповідальність за вимагання держорганом або органом місцевого самоврядування наявності відбитка печатки на офіційному документі.

Кабмін України розширив перелік банківських установ, куди можуть звертатися аграрії для отримання 20% компенсації за придбання сільгосптехніки та обладнання вітчизняного виробництва. Отримати часткову компенсацію можна буде не тільки через держбанки, а й через банки, у статутному капіталі яких 75% і більше належить державі.

 

Кабмін України затвердив механізм здійснення заходів держконтролю в галузі насінництва. Тепер суб'єкти господарювання будуть перевіряти з такою періодичністю: з високим ступенем ризику — не частіше ніж один раз на 2 роки; із середнім ступенем ризику — не частіше ніж один раз на 3 роки; з незначним ступенем ризику — не частіше ніж один раз на 5 років. Якщо протягом останніх 3-х років порушення не фіксувалися, термін проведення перевірки збільшиться в 1,5 рази з урахуванням аналізу ризиків.

 

Сільгоспвиробники Полтавської, Черкаської, Сумської, Івано-Франківської областей і Києва стали лідерами з нарахування бюджетних дотацій у 2017-му. У лютому-квітні сільгоспвиробникам із цих п'яти регіонів було нараховано 206 млн грн із 795 млн грн, які були надані всім аграріям України. Зокрема, виробникам Полтавської області було нараховано 80,3 млн грн, Черкаській — 55,5 млн грн, Сумській — 24,8 млн грн, Івано-Франківській — 21,7 млн ​​грн і Києва — 23,8 млн грн.

 

В Україні стартував конкурс із кредитування фермерів, який триватиме до 16 серпня. До участі допускаються всі фермерські господарства, крім тих, які мають заборгованість перед Укрдержфондом і його регіональними відділеннями, а також у яких виявлені факти незаконного одержання та/або нецільового використання бюджетних коштів. Переможці отримають фінансову підтримку на поворотній основі в розмірі, що не перевищує 500 тис. грн, із забезпеченням зобов'язання по поверненню бюджетних коштів на термін до 5 років. Загальна сума коштів, які будуть розподілені, становить 65 млн грн.

 

Аграрії обмолотили зернові та зернобобові культури на площі 3,878 млн га, що становить 40% від плану. Намолот зерна становить 12,939 млн т при середній врожайності 33,4 ц/га. Зокрема, озима пшениця обмолочена на 2,21 млн га (36% прогнозу), отримано 7,86 млн т зернової при врожайності 35,6 ц/га. Ярова пшениця зібрана на 7,2 тис. га (4%), намолот - 20,2 тис. т, урожайність — 28,2 ц/га. Озимий ячмінь зібрано на 807,5 тис. га (91%), зібрано 2,86 млн т, врожайність — 35,5 ц/га. Яровий ячмінь обмолочено на 557,1 тис. га (34%), намолочено 1,48 млн т, врожайність — 26,6 ц/га. Валовий збір насіння озимого ріпаку — 961,9 тис. т при врожайності 24,4 ц/га, ярого — 1,9 тис. т при врожайності 16,3 ц/га.

 

Україна експортувала 1,253 млн т зернових нового врожаю, з яких близько 194 тис. т пшениці, 370 тис. т ячменю, 689 тис. т кукурудзи. Також експортовано 2,9 тис. т борошна.

Інтерв'ю
За використання сучасних засобів захисту рослин найбільшої їхньої ефективності вдається досягти лише за строго виконання трьох основних умов: правильного вибору препарату, оптимальних термінів внесення та чіткого дотримання технології... Подробнее
Кілька місяців тому компанія «Фінтех.Про» запустила унікальну платформу AgroАpp, яка допомагає сільгоспвиробникам швидко одержати фінансування без відсотків і часто без застави. Із сервісом уже співпрацюють найкращі банки України й... Подробнее

1
0