Спецвозможности
Новости

Геотермальна вода та природне освітлення — секрет конкурентоспроможності турецьких овочів

04.12.2022
289
Геотермальна вода та природне освітлення — секрет конкурентоспроможності турецьких овочів фото, иллюстрация

Турецькі виробники тепличних овочів опинилися у величезній перевазі перед європейськими колегами. У Європі багато виробників теплиць зупинили зимове виробництво через високі ціни на газ, а в Туреччині такої проблеми не існує.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на fruit-inform.

«У Євросоюзі ніхто не має наміру підводити зайвий газ, так би мовити, для обігріву помідорів чи перцю, бо ЄС потрібно спочатку забезпечити опаленням приватних осіб. Тут, у Туреччині, ми опалюємо теплиці геотермальною водою, яка набагато дешевша за газ. Жоден виробник у Туреччині не використовує газ. Деякі використовують вугілля, але більшість виробників у нашому регіоні, Егейському регіоні покладаються на геотермальну воду для опалення», — Фатіх Кердемірчі із групи компаній «Курт» (Kurt Group).

З такою економією при виробництві, само собою зрозуміло, що продукти, що виходять з турецьких теплиць, будуть так само дешевшими на ринку.

«Це дає нам більше переваг, оскільки ми можемо бути дуже конкурентоспроможними із нашими цінами. Водночас геотермальна енергія – не єдине, що приносить користь турецьким виробникам. Ніхто у Туреччині не використовує штучне освітлення – у нас багато сонячного світла. Якщо у вас є опалення та достатньо світла, це все, що потрібно для виробництва гарного продукту. Таким чином Туреччина може збільшити кількість продуктів на ринок ЄС».

Интервью
Посівам сільськогосподарських культур в Україні шкодять близько 700 видів бур’янів. Усього некультивованих рослин у нашій державі налічується понад 3500 видів. Бур’яни «паразитують» у посівах культур, пригнічуючи їхній потенціал і знижуючи... Подробнее
Сейчас идет горячее обсуждение законопроекта об обороте сельскохозяйственных земель. Сегодня по этому поводу соберется комитет ВР по вопросам аграрной и земельной политики. Накануне мы пообщались с секретарем комитета Иваном Чайкивским,... Подробнее

1
0