Спецвозможности
Новости

G7 організовує альянс проти російської «зернової війни»

23.05.2022
343
G7 організовує альянс проти російської «зернової війни» фото, иллюстрация

Багато країн Африки та Близького Сходу залежать від дешевого зерна з України, але через російську торгову блокаду їм загрожує дефіцит продовольства.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Spiegel.

Міністри розвитку країн G7 під час зустрічі у Берліні домовилися про альянс для забезпечення глобальної продовольчої безпеки.

Альянс має організувати як фінансування, так і співпрацю держав у забезпеченні продовольством населення, якому загрожує голод через війну, яку Росія веде проти України.

Україна вважається житницею Європи. Багато країн, у тому числі країни Африки та Азії , залежать від дешевого імпорту з України. Проте Росія блокує поставки пшениці з країни кораблем. Ця динаміка посилюється забороною Індії на експорт пшениці. Останнім часом ціна на пшеницю зросла до рекордного рівня.

«Жахливі наслідки російської загарбницької війни виходять далеко за межі України. Існує ризик голоду, тому що Путін використовує голод як зброю.», — заявила міністр ФРН з питань економічного співробітництва та розвитку Свенья Шульце напередодні угоди про альянс.

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок також звинуватила Росію в розпалюванні глобальної продовольчої кризи за допомогою «зернової війни».

Продовольчий альянс на чолі з західними країнами також розглядається як реакція на дипломатичний вакуум. Насправді, Продовольча та сільськогосподарська організація ООН ( ФАО ) має глобальний мандат у сфері продовольства та сільського господарства, але її очолює представник Китаю. Китай не позиціонує себе на боці України в загарбницькій війні Росії.

Интервью
Николай Орлов
В 2016 году значительно возросло количество рейдерских захватов предприятий. Среди пострадавших есть и представители аграрного бизнеса. Только за первое полугодие с жалобами на действия рейдеров в
Геннадий Юдин, вице-президент ВОО "Украинская ореховая Ассоциация"
Ореховодство в последнее время уже успело стать одной из самых скандальных отраслей аграрного производства. После всем известной огласки из «ореховой мафией» интерес к саженцам и закладке ореховых

1
0