Спецможливості
Новини

Фундук та волоський горіх – найпопулярніші культури серед отримувачів грантів

31.03.2023
656
Фундук та волоський горіх – найпопулярніші культури серед отримувачів грантів фото, ілюстрація

За 9 місяців від старту грантової програми щодо створення садів, ягідників та теплиць Міністерство аграрної політики та продовольства України вже підписало 101 наказ на суму 489,2 млн грн. Загальна площа під закладення садів та будівництва  теплиць становить 1 375,64 га.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінагрополітики.

Лідером серед культур у рамках програми є фундук та волоський горіх, площа їх насаджень 493,3 га. Друге місце займають лохина та чорниця – 350 га, на третьому – яблуня із площею 296,1 га. Найбільше фундуку садитимуть на Київщині – 157,8 га, а також на Закарпатті – 121,9 га. Лідером за площею із закладки плантацій лохини є Львівщина – 73,5 га. Яблуневі сади найбільше розвиватимуть на Закарпатті (97,4 га), Вінниччині (50 га) та Буковині (41,8 га).

Нагадуємо, за умовами програми по напрямку садівництва площі угідь для розвитку чи створення нового саду мають бути  від 1 до 25 га. Також серед основних вимог програми є створення робочих місць згідно з умовами, які передбачені в Порядку надання грантів.

Для розвитку тепличного господарства гранти надаються на будівництво однієї модульної теплиці орієнтовною площею від 0,4 га до 2,4 га відповідно до типового проекту.

Крім того, програма по обох напрямках передбачає співфінансування: від 30 % власних коштів забезпечує її учасник, а 70 % – держава. Цими коштами можна оплатити витрати, які включені до кошторису, що є невід’ємною частиною проекту висадки насаджень або будівництва теплиць.

Інтерв'ю
координатор проекту "Купуймо разом!" Томаш Будзяк
Сільське господарство відноситься до тих галузей, де об'єднання може принести до значного підвищення конкурентноздатності. За ініціативи найбільшої в Польщі гастрономічної закупівельної групи Horeca GGZ в Україні буде створена вітчизняна... Подробнее
Коли на землі буде впевнений власник, який міцно стоїть на ногах, він дбатиме про її благополуччя, сприятиме збагаченню рідного краю. Опорою для розвитку села є сільгоспвиробники середнього рівня, сімейні фермерські господарства. З початку... Подробнее

1
0