Спецможливості
Новини

Французькі бджолярі вимагають негайно заборонити другий за популярністю гербіцид

12.11.2021
2187
Французькі бджолярі вимагають негайно заборонити другий за популярністю гербіцид фото, ілюстрація

У Франції цього року очікується найгірший в історії врожай меду — утричі нижчий, ніж у 2020 р. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Euractiv.

У зв’язку з цим пасічники вимагають негайно заборонити профульскарб — другий за популярністю гербіцид. Тим часом наприкінці цього року в країні продовжать реєстрацію гліфосату і зараз повторно реєструють неонікотиноїди у зв’язку з поширенням бурякової жовтяниці. Але тепер атаки зазнав другий на популярністю після гліфосату гербіцид — профульскарб.

Щороку його виявиляють в органічній продукції в кількості, що до 100 разів перевищує ГДК. При цьому органічні виробники заявляють, що не обробляли своїх посівів нічим. І з початком осіннього сезону внесення гербіцидів знову вони знову висловили своє незадоволення застосуванням препарату.

Як стверджує Національна федерація органічного сільського господарства, профульскарб є одним з найбільш поширених у повітрі гербіцидів. Тому в деяких місцевостях вони вимагають негайно запровадити тимчасову заборону на препарати на основі профульскарбу.

Лайам Інгліш, керівник комунікацій в Європі, на Близькому Сході і в Африці компанії «Сингента», що виробляє профульскарб, переконує у відданості компанії ідеям захисту життя і здоров’я бджіл і безпеки навколишнього середовища. «У Франції ми працюємо з фермерами, щоб досягти ефективного і безпечного внесення препаратів з метою захисту екосистем і розвитку сільськогосподарського виробництва. Наскільки нам відомо, немає специфічних загроз для бджіл, пов’язаних із застосуванням профульскарбу», — додав він.

Водночас триразове зниження збору меду пов’язують з кліматичними змінами. Однак Французька національна асоціація бджолярів занепокоєна впливом на бджіл перегляду норм регулювання застосування пестицидів. Також пасічники занепокоєні зникненням популяцій комах-запилювачів через застосування неонікотиноїдів і тим, що влада не бере цього до уваги. Національна асоціація бджолярів називає проєкт нового нормативного акту навіть послабленням захисту бджіл порівняно з чинним документом.

Наприкінці вересня виникла громадська ініціатива «Врятуйте бджіл і фермерів», що зібрала більше 1,2 млн підписів громадян країн-членів ЄС. Вона вимагає зниження обсягів використання хімічних пестицидів на 80% до 2030 р. і повної відмови від них до 2035 р. Але, схоже, ці заклики не будуть розглянуті негайно.

Інтерв'ю
Провідний український виробник ЗЗР та добрив – компанія "UKRAVIT" – підбиває підсумки року, що добігає кінця. Попри всі несподіванки й негаразди, "UKRAVIT" продовжив своє зростання. Розширювалися мережа торгових представництв і асортимент... Подробнее
У 2-3 рази менше проходів техніки по полю. До 70 % менше витрат (вартість техніки для підготовки ґрунту та паливо)
Застосування технології смугового обробітку у зонах ризикованого землеробства допомагає досягати стабільних врожаїв Клімат вимагає особливого підходу Вже близько половини сільськогосподарських угідь України можна віднести до зони... Подробнее

1
0