Спецможливості
Новини

Фермери та агрохолдинги повинні мати однакові умови для експорту своєї продукції, — Олесь Довгий

31.05.2022
987
Фермери та агрохолдинги повинні мати однакові умови для експорту своєї продукції, — Олесь Довгий фото, ілюстрація

Необхідно законодавчо забезпечити рівні можливості експорту аграрної продукції як для великих агрохолдингів, так і для малого та середнього бізнесу, заявив народний депутат Олесь Довгий.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «Апостроф».

Політик зазначив, що сільгосппідприємства Кіровоградщини поновили роботу, проте головною проблемою експорту стала повна блокада морських маршрутів.

«До війни 80% усього аграрного експорту йшло через Одеський та Миколаївський порти. Єдиною альтернативою є переналаштувати експорт на залізницю чи наземні маршрути через Польщу та інші європейські країни», — зазначив Олесь Довгий.

На думку депутата, Україна може зіткнутися з кризою надвиробництва аграрної продукції, тому державі треба працювати над пошуком нових маршрутів і підтримкою середніх і дрібних фермерів.

«Якщо не буде знайдено якісної альтернативи, ми зіткнемося з кризою надвиробництва, ємностей для зберігання врожаю та логістичних можливостей для експорту не вистачатиме. На міжнародних ринках, навпаки, ціна зашкалюватиме через дефіцит. І тут дуже важливо із законодавчої точки зору відстежити, щоб великі компанії не отримали через свій вплив монополію на експорт і не почали цим спекулювати, вбиваючи середнього та дрібного фермера. Навпаки, країна має контролювати, щоб невеликі сільськогосподарські компанії могли реалізувати свій обсяг», — заявив Олесь Довгий.

На його думку, від ефективності дій держави щодо забезпечення логістики залежить, наскільки Україні вдасться зберегти потужність свого аграрного сектору.

«Чи буде держава, яка має в руках володіння «Укрзалізницею» та портами, ефективним регулятором у цьому випадку. Від цього залежатиме, яка частина аграрного сектору виживе», — зазначає нардеп.

Інтерв'ю
Максим Мартинюк  Держгеокадастр
За посадою Максимові Мартинюку належить опікуватися усіма землями держави. Тому перше запитання до голови Держгеокадастру цілком зрозуміле...  
У розвинених країнах агрострахування вже давно застосовується як ефективний інструмент розвитку агробізнесу, в Україні страхування ризиків сільського господарства все ще знаходиться на стадії розвитку

1
0