Спецможливості
Новини

Фермери Черкащини не поспішають збирати соняшник: його вологість в 3-4 рази вище норми

10.10.2022
798
Фермери Черкащини не поспішають збирати соняшник: його вологість в 3-4 рази вище норми фото, ілюстрація

Нині на Черкащині зібрали зернові та зернобобові лише на половині площ. Соняшник та кукурудзу продовжують збирати, втім аграріям заважають затяжні дощі, розповів начальник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Суспільне Черкаси.

Зі ста гектарів загальної площі фермерського господарства Миколи Дубини третина засіяна соняшником. Фермер розповів, що зібрати одразу весь не можна, бо насіння зіпріє від вологи.

За його словами, соняшник промок уже чотири-п'ять разів, і чи вдасться його врятувати, залежить від погоди:

«Соняшник мокрий, він починає пріти. Якщо ще буде тепло і вдасться зібрати врожай, то його ще врятують. Якщо ж будуть дощі, то буде біда», — сказав господарник. Такий соняшник може лежати всього три-чотири дні, а далі загориться. Його волога зараз становить 20–25 відсотків, а для зберігання потрібно 6–8 відсотків», — пояснив Микола Дубина.

Урожай збирають частинами та відправляють на сушарку, зібрану самотужки, розповів фермер. Скористатися послугами багатотоннажної буде задорого.

«У нас невелика сушка, зараз потроху сушимо його. Якщо весь урожай зібрати та відправити його на серйозну сушку, щоб весь за раз посушити, треба заплатити за тоннопроцент, за вологопроцент близько 200 гривень. Якщо помножити на десять, то тонна коштуватиме 2,5 тисячі гривень», — пояснив фермер.
Висока вологість заважає збирати не тільки соняшник: окрім нього, на полі чекають кукурудза та соя, додав Микола Дубина.

Погода аграріям в роботі не сприяє, прокоментував начальник обласної військової адміністрації Ігор Табурець. Разом із тим ситуацію складною він не вважає:

«Нестандартний дощовий період цього року, мабуть, за останні п'ять років — найсильніший. Втрати будуть. Але середні показники у нас 47-48 центнерів з гектара, а це в середньому трохи менше, ніж в попередні роки».

Інтерв'ю
Фінансування по-новому. Як міжнародний бізнес допомагає малим та середнім агрогосподарствам України втриматися на ногах у надскладних умовах. Будьмо відвертими: українських фермерів ніхто особливо не «балував» пільговими умовами співпраці... Подробнее
Марія Махновець (ліворуч), експерт з органічного трейдингу, на виставці BIOFACH, Нюрнберг, Німеччина, разом з експертами аграрного ринку - André Pilling та Марією Дідух (проект "Agritrade Ukraine")
Україна посідає 10 місце в світі з виробництва органічних зернобобових культур, по олійним та зерновим знаходиться на 6-й позиції. Основні напрямки експорту - Нідерланди, Німеччина, Великобританія,

1
0