Спецможливості
Новини

Фермер з Великобританії побив власний світовий рекорд з урожайності ріпаку

09.08.2018
4615
Фермер з Великобританії побив власний світовий рекорд з урожайності ріпаку  фото, ілюстрація

Фермер з британського графства Лінкольншир Тім Лемімен побив свій власний світовий рекорд з урожайності ріпаку. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на британський тижневик Farmers Weekly.

Йому вдалося підвищити урожай ріпаку до більш як 7 т/га, що майже на 0,5 т/га перевершує попередній світовий рекорд. Рекордний урожай був отриманий з насіння гібриду Sparrow селекції компанії DSV.

Зареєстрована врожайність у 7 тонн/га побила рекорд Тіма 2015 року, коли йому вдалося отримати врожайність 6,7 тонн/га завдяки сорту Picto. І це в той час, коли інші культури  дали меншу врожайність у спекотне літо.

Тім Лемімен вважає, що такому успіхові він завдячує своїй програмі з семиразового позакореневого підживлення, яка дає змогу рослині пустити глибоке коріння взимку і зменшує тепловий стрес влітку. Завдяки цьому вдалося досягти значно вищого урожаю від середніх показників урожаю цього літа у фермерських господарствах на рівні 4,8-5 т/га.

Два позакореневі підживлення під час цвітіння допомогали стимулювати ріст рослини, боротися з наслідками спекотної погоди та сприяли тому, що урожай триваліший час залишався зеленим.

“Ми зуміли проконтролювати стрес від спеки, завдяки чому культура змогла дати високий урожай, на відміну від інших культур, урожайності яких завадила спека”, — зазначив фермер.

Рекордний урожай був вирощений на фермі в 600 га в Ворлабі на ділянці поля в 8 га, яка має глинистий грунт та упродовж 10 років не засіювалася ріпаком.

Фермер розповів, що упродовж зими урожай був пошкоджений голубами, але при огляді в березні він показав хорошу кореневу структуру з довгим, прямим корінням до 200-250 мм завглибшки, що свідчило про потенційну врожайність.

Раніше в процесі цвітіння фермер двічі здійснював позакореневе підживлення засобом CalFlux, багатим на кальцій. Але цього разу друге підживлення було здійснене препаратом XStress, який містить мідь, залізо, марганець та цинк.

Урожай оцінювали незалежні судді, в ньому було встановлено 40% вмісту олії та 9% вологи.

 

Переклала Надія Лядецька, n.liadetska@univest-media.com

Інтерв'ю
Компанії «Уніфер» — 20 років! Подія справді знаменна, тому що «Уніфер» — це непересічне явище на українському агроринку. З активною діяльністю компанії пов’язані поява і впровадження в Україні новітніх технологій: перші мікродобрива,... Подробнее
Максим Мартинюк  Держгеокадастр
За посадою Максимові Мартинюку належить опікуватися усіма землями держави. Тому перше запитання до голови Держгеокадастру цілком зрозуміле...  

1
0